Reklama

Wiadomości

  • 6 grudnia 2021
  • 11 grudnia 2021
  • wyświetleń: 14578

Rodzina zmarłej Izy przekazała pieniądze Kulejącym Aniołom

Rodzina Izy, która zmarła we wrześniu w pszczyńskim szpitalu, postanowiła wskazać Fundację Między Niebem a Ziemią jako beneficjenta akcji #AniJednejWięcej. Przypomnijmy, że pod tym hasłem w całej Polsce, a także w Pszczynie odbywały się protesty i marsze pamięci. Fundacja przekazała pieniądze na zakup busa dla Kulejących Aniołów!

Dom Kulejących Aniołów, PSOUU
Dom Kulejących Aniołów w Piasku · fot. PSOUU Pszczyna


Fundacja Między Niebem a Ziemią informuje, że najbliżsi zmarłej Izabeli z Pszczyny, w odpowiedzi na propozycje wsparcia finansowego, poprosili o przekazywanie ewentualnych darowizn na cele działalności Fundacji Między Niebem a Ziemią, pomagającej dzieciom nieuleczalnie chorym i ich rodzinom. Do dnia 30 listopada na konto Fundacji z adnotacją #AniJednejWięcej wpłynęła kwota 26 tys. 119, 27 zł.

W porozumieniu z rodziną Izy, Fundacja postanowiła przekazać powyższą kwotę Stowarzyszeniu PSONI, które prowadzi Dom Kulejących Aniołów w Piasku dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Pełna darowizna od Fundacji, czyli łącznie kwota 27 tysięcy złotych, zostanie przeznaczona na zakup busa do przewozu dzieci z niepełnosprawnościami psychofizycznymi, które korzystają z rehabilitacji i opieki Domu Kulejących Aniołów.

- Jesteśmy przekonani, że darowizny wpłacone przez osoby, które nie chciały przejść obojętnie obok tragedii zmarłej Izabeli przysłużą się pięknej sprawie i dzięki państwu wsparcie otrzymają najbardziej potrzebujące Anioły - dzieci z niepełnosprawnościami, pozostające pod opieką wybranej przez nas organizacji - mówi Sylwia Zarzycka - prezes zarządu Fundacji Między Niebem a Ziemią.

Loading...


Przypomnijmy: mieszkanka Ćwiklic, pani Izabela trafiła do Szpitala Powiatowego w Pszczynie w 22. tygodniu ciąży, po odejściu wód płodowych. Od godzin przedpołudniowych pisała w wiadomościach do swojej mamy, że źle się czuje i podejrzewa sepsę. Dopiero następnego dnia rano zdecydowano się przeprowadzić zabieg cesarskiego ciecia, ale pacjentka zmarła. Kontrola NFZ w pszczyńskim szpitalu wykazała szereg nieprawidłowości. O tym szerzej w artykule: Są wyniki kontroli NFZ w szpitalu.

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dom Kulejących Aniołów" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Dom Kulejących Aniołów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dom Kulejących Aniołów" podaj