pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 3 grudnia 2021
  • 27 grudnia 2021
  • wyświetleń: 5331

Do kogo zgłosić zasypane i oblodzone drogi w gminie Pszczyna?

Urząd Miejski w Pszczynie wyłonił wykonawcę zimowego utrzymania dróg na terenie gminy Pszczyna w sezonie 2021/2022. Za realizację zadania odpowiadać będzie firma BIO-EKOS Group z Tychów.

pług, zima, śnieg, odśnieżanie, chodnik
Odśnieżanie chodnika · fot. BM / pless.pl


Zimowe utrzymanie dróg obejmuje odśnieżanie i zwalczanie śliskości zimowej na drogach, ulicach, zatokach przystankowych, chodnikach i parkingach, a także usuwanie śniegu ze wskazanych w specyfikacji zamówienia dróg i ulic. Odśnieżanie będzie odbywało się według określonego standardu drogi. Oznacza to, że w pierwszej kolejności pługi pojawią się na najbardziej uczęszczanych ulicach.

Za koordynację działań odpowiada Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie. Telefon kontaktowy: 32 449-39-13.

Co jeśli będziemy chcieli zgłosić potrzebę odśnieżenia dróg po godzinach pracy urzędu?

Jak się dowiedzieliśmy w ratuszu, pracownicy Urzędu Miejskiego w Pszczynie są w stałym kontakcie z firmą odpowiedzialną za zimowe utrzymanie dróg gminnych, również w godzinach popołudniowych i wieczornych. Odśnieżanie odbywa się według standardów przewidzianych w zamówieniu, a służby miejskie będą na bieżąco monitorowały stan dróg gminnych. Mieszkańcy mogą zgłaszać potrzebę interwencji do Wydziału Gospodarki Komunalnej pod numerem tel. 32 449-39-13.

Zasypane śniegiem i oblodzone ulice oraz chodniki będzie można także zgłosić przez całą dobę do dyżurnego Straży Miejskiej w Pszczynie pod numerem tel. 32 210 43 73.

Strażnicy osobiście skontaktują się z firmą odpowiedzialną za zimowe utrzymanie dróg.

Uwaga! Drogi gminne to nie wszystkie drogi na terenie gminy Pszczyna! Należy upewnić się czy mamy do czynienia z drogą gminną, powiatową czy też wojewódzką! Do urzędu i straży miejskiej zgłaszamy tylko drogi gminne - to nimi zarządza Gmina Pszczyna!

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.