Reklama

Wiadomości

  • 3 grudnia 2021
  • wyświetleń: 11662

Odcinek Uwagi TVN po wynikach kontroli NFZ w pszczyńskim szpitalu

Kilka godzin po konferencji prasowej, na której opublikowano raport NFZ dotyczący kontroli w pszczyńskim szpitalu w związku ze śmiercią 30-letniej Izabeli, reporter Uwagi rozmawiał o nim z rodziną zmarłej. Tej sprawy dotyczył piątkowy odcinek programu na antenie telewizji TVN.

Uwaga TVN, matka Izabeli Sajbor
Rozmowa z matką zmarłej Izabeli po ogłoszeniu wyników kontroli NFZ w Uwadze TVN w piątek 3 grudnia · fot. TVN


- Oni nie wykonywali godnie swojej pracy. Ona błagała, prosiła o pomoc, a nikt jej nie pomógł. Skazano ją na tortury. Umierała w samotności, bólu i cierpieniu. To dla mnie bardzo bolesne, serce mi pęka, że ją zostawili na pastwę losu - powiedziała redaktorom Uwagi Barbara Zientek, mama zmarłej Izy.

- Nikt mnie nie przeprosił i ja nie chcę takich przeprosin. One życia nie wrócą, żadne przeprosiny nie wystarczą. Zastanawiam się wciąż, czemu to się wydarzyło, czemu nam - słyszymy od pani Barbary w kolejnym reportażu telewizji TVN.

- Nikt mi nigdy nie powie, dlaczego Iza musiała umrzeć. Nie zależy mi na niczym już. Nie da się żyć w takim bólu. Wiem, że muszę się starać dla wnuczki. Zrobić dla niej wszystko, co zrobiłaby Iza - kończy pani Barbara.

- Raport jest przerażający. Dyrektor zarzekał się, że na dyżurze pracowali bardzo doświadczeni lekarze. Jeśli doświadczeni medycy popełnili tak karygodne błędy, to jakie popełniają tacy mniej doświadczeni i ilu osobom zagrażają? - zastanawia się Michał, brat zmarłej Izabeli.

Reportaż został wyemitowany w piątek, 3 grudnia o 19.50 na antenie telewizji TVN.

Link do odcinka na stronie internetowej programu - kliknij tutaj.

O szczegółach raportu NFZ piszemy w artykule Są wyniki kontroli NFZ w szpitalu. Wykryto liczne nieprawidłowości.

ar / pless.pl

źródło: Uwaga! TVN

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.