pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 3 grudnia 2021
  • wyświetleń: 3558

Pędził w Jankowicach ulicą Żubrów z prędkością 104 km/h

Pszczyńscy policjanci zatrzymali wczoraj prawo jazdy kierowcy samochodu marki Peugeot, który o 54 km przekroczył dopuszczalną prędkość, jadąc ulicą Żubrów w Jankowicach 104 km/h. Kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

prędkość
fot. KPP Pszczyna


W czwartek, 2 grudnia tuż przed południem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Pszczynie, podczas kontroli prędkości na drodze wojewódzkiej numer 931 w Jankowicach zatrzymali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 54 km/h. Za kierownicą peugeota siedział 61-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego.

Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo kierujący wzbogacił swoje konto o punkty karne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mundurowi zatrzymali mu także prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policja przypomina, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy.

Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na okres 3 miesięcy. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 - miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejny raz, kiedy kierujący zostaje zatrzymany za kierowanie pojazdem bez prawa, jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.