pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 6 grudnia 2021
  • wyświetleń: 791

Złote, Diamentowe i Kamienne Gody kobiórzan

W listopadzie w Domu Przyjęć Okolicznościowych "Pod Zegarem" odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie dla mieszkańców Kobióra. Wśród tegorocznych jubilatów padł rekord. Pobili go państwo Danuta i Czesław Matheowie, świętujący w tym roku kamienne gody, czyli siedemdziesięciolecie pożycia małżeńskiego.

długoletnie pożycie małżeńskie w gminie Kobiór
Złote, Diamentowe i Kamienne Gody w Gminie Kobiór · fot. UG Kobiór


Złote Gody, czyli pięćdziesiąt lat małżeństwa świętowali Państwo: Dorota i Witold Brągielowie, Czesława i Piotr Grolikowie, Halina i Stanisław Kamińscy, Teresa i Jerzy Kłakusowie, Helena i Jan Langnerowie, Maria i Antoni Orłowie, Anna i Ludwik Pawłowscy, Małgorzata i Krzysztof Piotrowiakowie, Emilia i Stefan Plutowie, Anna i Andrzej Rygułowie, Agata i Antoni Szyrszeniowie, Jadwiga i Piotr Tetlowie.

Mówi się, że małżeństwo do diament szlifowany przez cale życie. Diamentowe gody, a więc sześćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego świętowali w tym dniu Państwo:
Irena i Józef Krzyżowscy, Anna i Jan Michalakowie, Genowefa i Karol Myszorowie oraz Martai Alojzy Rygułowie.

Wśród tegorocznych jubilatów padł swoisty rekord. Pobili go Państwo Danuta i Czesław Matheowie, świętujący w tym roku kamienne gody, czyli siedemdziesięciolecie pożycia małżeńskiego.

Jubilatów przywitała Agnieszka Błąkała - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Podziękowanie i gratulacje złożyli również wójt Eugeniusz Lubański oraz ksiądz Krystian Janko. Następnie wójt, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Złotym Jubilatom medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Wszystkim jubilatom wykonano pamiątkowe zdjęcia oraz zaproszono na uroczysty obiad i tort.

Składamy jubilatom życzenia wszelkiej pomyślności, bożego błogosławieństwa na dalsze lata wspólnego życia oraz doczekania w zdrowiu, szczęściu i miłości kolejnych jubileuszy!

ar / pless.pl
źródło: UG Kobiór

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.