pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 29 listopada 2021
  • 16 grudnia 2021
  • wyświetleń: 7316

Przejazd kolejowy na ul. Dworcowej w Piasku wciąż zamknięty

Uwaga kierowcy! W związku z pracami remontowymi do 17 grudnia zamknięty będzie przejazd kolejowy na ul. Dworcowej w Piasku.

Przejazd kolejowy w ciągu ul. Dworcowej w Piasku
Przejazd kolejowy w ciągu ul. Dworcowej w Piasku · fot. pless.pl


PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększają bezpieczeństwo w ruchu pociągów i samochodów, w związku z czym przebudowywane są przejazdy kolejowo-drogowe. Przejazd w ciągu ul. Dworcowej w Piasku otrzyma nową lepszą nawierzchnię drogową. Zostaną wymienione szyny i podkłady na przejeździe w efekcie czego, pociągi pojadą sprawniej, z rozkładową prędkością - mówi Katarzyna Głowacka z zespołu pasowego PKP PLK.

Prace miały zakończyć się w poniedziałek, 13 grudnia, jednak oddanie przejazdu do użytku opóźni się.

- Wykonawca poinformował, że ze względu na problemy z dostawą materiałów, nowy termin zakończenia prac planowany jest na piątek, 17 grudnia. Jest on zobowiązany do uzgodnienia organizacji ruchu z zarządcą drogi, policją i przewoźnikami - wyjaśnia przedstawicielka PKP PLK.

Decyzja o zamknięciu przejazdu spowodowała też zmiany przejazdów linii autobusów należących do Pszczyńskiej Komunikacji Gminnej. Na czas prowadzonych prac remontowych autobusy linii D1 oraz D2 będą kończyły kursy na przystanku Piasek PKP i wyruszą w trasę powrotną.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.