pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 listopada 2021
  • wyświetleń: 791

Czystość, świetne oznakowanie, miła obsługa - tak jest na lotnisku Kraków-Balice

Materiał partnera:

Kraków-Balice to największe lotnisko na terenie Małopolski. Według sondażu przeprowadzonego wśród klientów portalu FRU.PL Port Lotniczy im. Jana Pawła II nie ma sobie równych pod względem czystości i oznakowania. Jego ogromnym atutem jest także miła i kompetentna obsługa.

Źródło: pexels.com


Skąd najczęściej latają Polacy?
Ankieta przeprowadzona wśród osób korzystających z platformy rezerwacyjnej FRU.PL miała na celu wskazanie najpopularniejszych i najbardziej atrakcyjnych lotnisk. Respondenci oceniali porty lotnicze pod względem m.in. czystości, oznakowania i jakości obsługi. W kategorii najczęściej wybieranych lotnisko w Krakowie-Balicach znalazło się na trzecim miejscu ex aequo z portem Warszawa-Modlin. 10,7% ankietowanych przyznało, że właśnie stąd najczęściej zaczyna podróż. Podsumowanie wyników sondażu można znaleźć na stronie FRU.PL, a pełny raport dostępny jest na stronie: https://blog.fru.pl/polskie-lotniska-co-sadza-o-nich-nasi-uzytkownicy/.

Największe atuty lotniska Kraków-BaliceLotnisko im. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach zajmuje drugie miejsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów. W pierwszym półroczu 2021 roku liczba podróżnych wyniosła 125237. Wyniki w poprzednich latach były dużo lepsze (znacznie powyżej miliona), jednak pandemia COVID-19 zahamowała ruch lotniczy. Port w Krakowie znajduje się 11 km od centrum miasta i można dostać się tam trzema liniami autobusowymi lub szybkim pociągiem Kolei Małopolskich. Jednak to nie komunikacja jest tu największym atutem.

W sondażu dla portalu FRU.PL wskazano trzy najważniejsze zalety krakowskiego lotniska. Zwyciężyło ono w następujących kategoriach:
  • czystość - strefy gastronomiczne, terminal i business lounge są schludne i czyste. Dzięki temu czas oczekiwania na samolot upływa w przyjemnej atmosferze;
  • oznakowanie - zdaniem pasażerów po krakowskim lotnisku można poruszać się intuicyjnie. Dzięki dobrze widocznym wskazówkom i znakom trudno się tu zgubić;
  • obsługa - uczestnicy ankiety chwalą obsługę lotniska. Osoby pracujące w przestrzeni terminala, przy kontrolach bagażu i w strefach gastronomicznych są nie tylko kompetentne, lecz także bardzo miłe.


Kraków-Balice a inne lotniskaKraków-Balice wypada bardzo korzystnie w zestawieniu z innymi polskimi lotniskami. Z sondażu dla FRU.PL wynika jednak, że komunikacja nie jest jego najmocniejszą stroną. Mieszkańcy dzielnic oddalonych od centrum miasta (takich jak np. Nowa Huta) mogą mieć problem, by na czas zdążyć na samolot. Powodem są korki i opóźnienia, które zdarzają się w ruchu autobusowym i tramwajowym.

Pod względem komunikacji i możliwości parkowania blisko terenu lotniska zdecydowanie zwycięża Port Lotniczy im. Wojciecha Korfantego w Katowicach-Pyrzowicach. Tutaj - podobnie jak w Krakowie - wysoko oceniana jest jakość obsługi i kompetencja personelu.

W ankiecie dla FRU.PL wzięły udział osoby, które wyszukują tanie loty lub rezerwują bilety za pośrednictwem tej platformy. Częste podróże to doskonała okazja, by przyjrzeć się portom lotniczym i porównać ich funkcjonowanie.