pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 28 listopada 2021
  • 5 grudnia 2021
  • wyświetleń: 3994

[ZDJĘCIA] Duo Performance: w Golasowicach zapachniało świętami

Choinka, mnóstwo prezentów, śnieg, a w powietrzu unoszący się zapach wypieków i zimowej herbaty. Do tego dziecięcy śmiech i samochód rodem z 1963 roku. W Golasowicach realizowano wideoklip do nowego świątecznego utworu zespołu Duo Performance. Efekty zobaczymy już niebawem!W niedzielę 14 listopada w Golasowicach powstawał teledysk do świątecznego utworu "Jedziemy na święta". To nowy utwór Duo Performance, duetu tworzonego przez Monikę Biederman-Pers i Piotra Karzełka.

Chociaż teledysk realizowano w połowie listopada, na jego planie panowała iście świąteczna atmosfera. Twórcom teledysku nie przeszkodziła jesienna aura - tę na kilka godzin nagrań zastąpiła zimowa, pełna iglastych drzew i śniegu, scenografia.

- Pomysł na aranżację planu zaczerpnęłam od fotograf Magdaleny Maciejewskiej. Magda udostępniła nam swoją scenografię, która była podstawą do dalszej dekoracji planu zdjęciowego - mówi Monika Biederman-Pers, wokalistka Duo Performance. - Potem na swojej drodze spotkaliśmy kolejnych fantastycznych ludzi, którzy z chęcią zaangażowali się w nasz projekt - dodaje.

I tak na planie, dzięki Agnieszce Lerch, właścicielce Kwiaciarni "Aga" w Golasowicach, nie zabrakło prezentów, skrzatów i innych świątecznych rekwizytów. Rzeczy niezbędne na świąteczny wyjazd trafiały do skórzanych walizek udostępnionych przez secondhand "Biga" w Pawłowicach. Prawdziwego rozmachu oprawie nadał jednak stary samochód Warszawa z 1963 roku.

W Golasowicach zapachniało świętami - na planie wideoklipu Duo Performance · fot. Adrian Mendrela


- Ten przepięknie utrzymany samochód stał się elementem scenografii dzięki uprzejmości Pana Tadeusza Krzekotowskiego. Nie musieliśmy go długo przekonywać, bo przyjął nasz pomysł z wielką życzliwością - mówi Piotr Karzełek, wokalista Duo Performance.

Samochód przykuł uwagę nie tylko okolicznych mieszkańców, ale także dzieci - a tych na planie nie brakowało.

- Dzieci na planie są integralną częścią naszych pomysłów. W naturalny sposób wnoszą radość, uśmiech i dobrą energię - tłumaczy Monika.

- Tworzenie świątecznych utworów staje się powoli naszą coroczną tradycją - mówi Piotr.

- Ale nam ta tradycja bardzo się podoba, dlatego z przyjemnością będziemy ją pielęgnować - dopowiada, śmiejąc się, Monika.

Za zdjęcia i montaż wideoklipu odpowiada Kuba Bortlik. Autorką tekstu piosenki jest Anna Kobiela-Kanaan, natomiast kompozycja i aranżacja utworu to dzieło Roberta Kanaana z Gdańska. Już teraz na oficjalnych profilach duetu można zobaczyć zdjęcia Adriana Mendreli, który uchwycił to, co działo się podczas nagrań.

Premierę klipu "Jedziemy na święta" artyści zaplanowali na początek grudnia na swoim kanale w serwisie YouTube: www.youtube.com/channel/UCdIk9REoMdKrnvsM0kjSH9Q/featured

Agnieszka Rotkegel

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.