pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 27 listopada 2021
  • 1 grudnia 2021
  • wyświetleń: 4110

[ZDJĘCIA] "Dziady" w pszczyńskim skansenie

W Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej w ostatni dzień listopada został wystawiony spektakl na podstawie drugiej części "Dziadów", w wykonaniu młodych artystów ze Stowarzyszenia "take tam..." im. Artystów Międzywojnia. Zobaczcie fotorelację!

Spektakl na podstawie drugiej części "Dziadów" w wykonaniu młodych artystów ze Stowarzyszenia "take tam..." im. Artystów Międzywojnia w Skansenie Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej - 30.11.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Listopad to miesiąc jesiennej zadumy i refleksji dotyczącej przemijania. W wierzeniach słowiańskich był to czas magiczny, w którym stykał się świat żywych i umarłych. To właśnie w tym czasie nawiązywano relacje z duszami przodków, którzy powracają do siedzib zamieszkiwanych dawniej, za życia, w doczesnym świecie.

Spektakl doskonale wpisał się w klimat listopadowej aury. Na zewnątrz panowała wietrzna zawierucha. Na widzów czekały ciepłe napoje.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.