Reklama

Wiadomości

  • 26 listopada 2021
  • wyświetleń: 4802

Nowa skocznia w dal i nowy plac zabaw w sołectwach

W ostatnich dniach zakończyła się budowa skoczni w dal w Rudołtowicach. Inwestycja została zrealizowana ze środków gminnych w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Będzie służyć dzieciom i młodzieży aktywnie spędzającej czas na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 im. J. Weszki. Kilka tygodni temu w Wiśle Wielkiej oddano do użytku nowy plac zabaw, który znajduje się przy ulicy Słonecznej.

Plac zabaw przy ul. Słonecznej w Wiśle Wielkiej
Plac zabaw przy ul. Słonecznej w Wiśle Wielkiej - 11.2021 · fot. UM Pszczyna


Zgodnie z wnioskiem mieszkańców nowa skocznia do skoku w dal powstała w miejscu starej bieżni. Rozbieg skoczni został wyposażony w nawierzchnię syntetyczną poliuretanową. W celu zwiększenia bezpieczeństwa osób korzystających teren wokół zabezpieczony został elastycznymi obrzeżami. Wartość inwestycji wyniosła 48.435,98 zł.

Skocznia w dal przy SP w Rudołtowicach
Skocznia w dal przy szkole w Rudołtowicach - 11.2021 · fot. UM Pszczyna


Inwestycja w Rudołtowicach nie jest jedyną. Kilka tygodni wcześniej w Wiśle Wielkiej oddano do użytku nowy plac zabaw, który znajduje się przy ulicy Słonecznej. Obok dużego zestawu zabawowego zamontowano dwuosobową huśtawkę oraz bujak na sprężynie. Teren zabezpieczono matami gumowymi. Wokół placu zabaw wykonano ogrodzenie panelowe. Koszt inwestycji, również zgłoszonej w ramach PBO, wyniósł 72.510,11 zł.

Plac zabaw przy ul. Słonecznej w Wiśle Wielkiej
Plac zabaw przy ul. Słonecznej w Wiśle Wielkiej - 11.2021 · fot. UM Pszczyna


- W Pszczyńskim Budżecie Obywatelskim często można zaobserwować propozycje inwestycji związanych z budową placów zabaw, terenów zielonych czy rozbudową infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. To słuszny kierunek. Żyjemy w czasach, gdy sporą część dnia spędzamy przy biurkach, przed komputerami, w zamkniętych pomieszczeniach. Przedsięwzięcia ukierunkowane na aktywizację dzieci, młodzieży i osób dorosłych są więc jak najbardziej wskazane - podkreśla burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Józefa Weszki w Rudołtowicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Józefa Weszki w Rudołtowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Józefa Weszki w Rudołtowicach" podaj