pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 28 listopada 2021
  • wyświetleń: 1928

Powstała grupa z licytacjami na rzecz wcześniaka Florka!

Jeśli chcesz pomóc Floriankowi Francuzowi, który urodził się jako wcześniak i zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi, możesz wylicytować ciekawe przedmioty na grupie z licytacjami i w ten sposób pomóc!

Florek Francuz
Florek Francuz niedługo po urodzeniu · fot. Fundacja Omnibus


Mieszkańcy Pszczyny i okolic już wielokrotnie pokazali, że mają ogromne serca, że wiele w nich dobra i troski o drugiego człowieka, zwłaszcza tego szczególnie potrzebującego. Pokażmy nasze wielkie serca po raz kolejny! W serwisie Facebook została stworzona grupa z licytacjami w celu pozyskiwania środków dla podopiecznego pszczyńskiej fundacji OMNIBUS - Florianka Francuza z Pszczyny.

Florek urodził się jako wcześniak w 26. tygodniu ciąży z wagą 936 g. Od początku walczył o życie, w szpitalach spędził swoje pierwsze 132 dni. Okazało się, że stracił wzrok w obu oczkach. Doszło do odwarstwiania się siatkówki. Chłopiec potrzebuje intensywnej rehabilitacji i terapii wzroku. Obecnie ma 7 miesięcy. Bliscy poruszyli świat i znaleźli najlepszego chirurga, który zdecydował się ratować oczka Florianka.

- Czeka nas pilny wyjazd do najlepszej kliniki w Europie, ponieważ w Polsce odmówili nam pomocy. Zostawili nas samych, bez nadziei na ratunek. Stan Florianka jest zbyt ciężki, a szansa na widzenie w jednym oczku jest bliska zeru. Drugie oczko jest w trochę lepszym stanie, jednak nie możemy tego tak zostawić - relacjonowali rodzice chłopca. 17 listopada to data operacji oczu w Londynie. Jej koszt to 200 tysięcy złotych.

Florek Francuz
Florek · fot. archiwum rodzinne


Na aukcje można przekazać przedmioty lub usługi. Cały dochód z aukcji zostanie przekazany na konto zbiórki organizowanej przez fundację Omnibus. Po wygraniu aukcji pieniądze wpłacamy na konto zbiórki, klikając w poniższy link: omnibus.pless.pl/zbiorki/florianek-francuz

Link do grupy z licytacjami na Facebooku: www.facebook.com/groups/943051173236376

Nie zawsze w danym momencie mamy do dyspozycji tyle gotówki, ile chcielibyśmy przekazać potrzebującym. Ale mamy coś, co może się przydać innym - jakiś nietrafiony prezent, własnoręcznie wykonaną rzecz lub usługę. Grupa z licytacjami to miejsce, gdzie taką rzecz lub usługę możemy wystawić, a inni być może zechcą za tę rzecz lub usługę zapłacić, przekazując pieniądze na zbiórkę. I obie strony - i sprzedający, i kupujący - mogą tym samym wesprzeć potrzebującego!

Została też otwarta zbiórka Fundacji siepomaga.pl na rzecz Florka:

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.