Reklama

Wiadomości

  • 23 listopada 2021
  • wyświetleń: 2373

[ZDJĘCIA] Ulica Rodzinna przebudowana na całej długości

Zakończyły się prace drogowe w Kobiórze związane z przebudową ul. Rodzinnej na odcinku od ronda do parkingu kościelnego. W ubiegłym tygodniu podpisano protokół ostatecznego odbioru robót.

Ulica Rodzinna przebudowana na całej długości - 19.11.2021 · fot. powiat


Zadanie polegało na wymianie nawierzchni asfaltobetonowej na ul. Rodzinnej. Wyłoniona w przetargu firma Drogród z Ćwiklic wykonała także pozostałe roboty towarzyszące.

Przebudowa niemal 170-metrowego odcinka - od ronda do parkingu kościelnego - wyniosła niespełna 100 tys. zł. Powiat Pszczyński zrealizował zadanie we współpracy z Gminą Kobiór.

W tym roku zakończyła się także przebudowa ul. Rodzinnej od parkingu cmentarnego do DK-1 - tym samym po zakończeniu prac na ostatnim odcinku droga została przebudowana na całej długości.

- Poprzednia inwestycja polegała m.in. na przebudowie konstrukcji jezdni, poszerzeniu jej na łukach, wykonaniu nowej nawierzchni, przebudowie wlotów dróg gminnych, zjazdów oraz zatoki autobusowej - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego. Koszt przebudowy ul. Rodzinnej w Kobiórze wyniósł ok. 4,3 mln zł.

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.