pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 20 listopada 2021
  • wyświetleń: 161

Jak wybierać liquidy do e-papierosów?

Materiał partnera:

Niektórym może się wydawać, że nie ma większego znaczenia, z czego będziemy korzystać przy vapingu. Wiele osób jednak może potwierdzić, że to, jakie liquidy do e-papierosów wybierzemy, ma niebagatelny wpływ na przyjemność palenia. Warto dodać, że nie chodzi jedynie o smak! O czym więc powinniśmy pamiętać, gdy poszukujemy odpowiednich liquidów do e-papierosów? Odpowiadamy w tym artykule!

Silesia


Ile nikotyny znajduje się w liquidzie?Część osób zaczyna przygodę z waporyzacją, uznając, że będzie to nieco zdrowszy zamiennik palenia papierosów, podczas gdy inni sięgają na liquidy do e-papierosów głównie przez panującą modę. Warto pamiętać, że zawartość nikotyny będzie się różnić, w zależności od wybranego płynu. Nadal obowiązuje klasyczny podział liquidów do e-papierosów na:
  • bez nikotyny - są wytwarzane z glikolu propylenowego, gliceryny oraz różnych aromatów. Ta forma e-papierosa nie zaspokoi głodu nikotynowego palaczy;
  • nikotynowe - nie różnią się niczym od pierwszych poza tym, że mają dodatek nikotyny. Na butelce zawsze zobaczymy opis zawartości wyrażony albo w mg/ml, albo w procentach. Oczywiście, im więcej nikotyny w płynie, tym silniejsze jest uczucie papierosa towarzyszące paleniu.


Jak wybrać odpowiedni płyn dla siebie?W przypadku liquidu niezwykle ważne jest wybranie odpowiedniej bazy, czyli stosunku gliceryny do glikolu propylenowego. Na fiolkach jest on oznaczony opisem VG/PG, gdzie pierwsze to gliceryna. Wraz ze zwiększeniem ilości gliceryny zwiększa się gęstość płynu. Liquidy do e-papierosów różnią się w zależności od tego, na jakie proporcje postawimy. Jeśli zależy nam na dużej ilości gęstej pary to lepiej wybrać e-papieros o proporcjach 70/30. Z kolei, jeżeli zależy nam na uzyskaniu bardziej intensywnej esencji smakowej, warto wybrać nieco niższe stężenie gliceryny np. 60/40.

Wybierz swój ulubiony smakWbrew pozorom wybór smaku nie jest bez znaczenia. Liquidy do e-papierosów są tak popularne przede wszystkim ze względu ich wyjątkowy aromat. Tu ważne jest, aby stawiać też na jakość. Można wybierać tańsze płyny, które są wykonane z niedrogich surowców, ale to nieraz da efekt jedynie niewyraźnego, mdłego smaku. Jeśli cenimy sobie uzyskanie pełni doznań zmysłowych, lepiej jest wybrać produkty, które są oparte na wysokiej jakości bazie. W razie wszelkich wątpliwości zawsze najlepiej zapytać się sprzedawcy w sklepie, ponieważ będzie on miał szerszą wiedzę, z której z całą pewnością mogą skorzystać początkujący waperzy.