pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 18 listopada 2021
  • wyświetleń: 4245

Zwrócił uwagę policji na stacji paliw. Zaatakował dzielnicowego

Uwagę dzielnicowego na stacji paliw Orlen w Łące zwrócił mężczyzna bez maseczki. Okazało się, że był poszukiwany. Podczas interwencji był po spożyciu alkoholu i naruszył nietykalność cielesną mundurowego. Wczoraj decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Zwrócił uwagę policji na stacji paliw. Na koncie miał przestępstwa
Zwrócił uwagę policji na stacji paliw. Na koncie miał przestępstwa · fot. KPP Pszczyna


W poniedziałek, 15 listopada około godziny 20.00 dzielnicowy zwrócił uwagę na kierowcę Audi, który zatankował samochód i wszedł na teren stacji, nie stosując się do obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką ochronną. Policjant podjął wobec mężczyzny interwencję i od razu wyczuł od niego woń alkoholu. Następnie ustalił, że 33-latek jest osobą poszukiwaną.

Mężczyzna podczas rozmowy z mundurowym wypowiadał się nielogicznie i cały czas był nerwowy. Jednak w chwili poinformowania go o zatrzymaniu wpadł w ogromną złość, stał się agresywny i zaczął znieważać policjanta. W pewnym momencie zaatakował dzielnicowego, w wyniku czego mężczyźni upadli na ziemię. Agresor zaczął szarpać policjanta za mundur, drapać, próbował uderzać, a nawet wkładać palce do oczu. Policjantowi jednak udało się obezwładnić napastnika, a następnie wezwać wsparcie.

Zwrócił uwagę policji na stacji paliw. Na koncie miał przestępstwa
Zwrócił uwagę policji na stacji paliw. Na koncie miał przestępstwa · fot. KPP Pszczyna


33-latek został zatrzymany. Jak ustalili policjanci, mężczyzna na początku listopada dopuścił się kradzieży rozbójniczej, naruszenia nietykalności cielesnej w związku z interwencją, a także średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu, na innych osobach. Teraz dodatkowo odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta, wywieranie wpływu na czynności urzędowe, a także za średni i lekki uszczerbek na zdrowiu zaatakowanego dzielnicowego. To jednak nadal nie wszystko... Mundurowi ustalili, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Dodatkowo od mężczyzny pobrano krew celem ustalenia, czy nie jechał on samochodem pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

W środę 17 listopada Sąd Rejonowy w Pszczynie postanowił zastosować wobec 33-latka tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa może dostać karę do 10 lat więzienia.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.