pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 17 listopada 2021
  • wyświetleń: 3364

Goczałkowice najlepsze na Śląsku w rankingu gmin!

Gmina Goczałkowice-Zdrój zajęła I miejsce w Rankingu Gmin Śląska, organizowanym przez OKST im. Waleriana Pańki oraz Urząd Statystyczny w Katowicach. Goczałkowice okazały się najlepsze w kategorii gmin do 20 tysięcy mieszkańców. Ranking został stworzony w oparciu o 16 różnych wskaźników.

Gmina Goczałkowice-Zdrój zajęła I miejsce w Rankingu Gmin Śląska - 16.11.2021
Gmina Goczałkowice-Zdrój zajęła I miejsce w Rankingu Gmin Śląska - 16.11.2021 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój podczas gali w sali Sejmu Śląskiego w Katowicach we wtorek, 16 listopada odebrała statuetkę oraz dyplom za zajęcie I miejsca w pierwszej edycji Rankingu Gmin Śląska.

Nagrodę wręczyli: Dariusz Ptaś - sekretarz Województwa Śląskiego, Aurelia Hetmańska - dyrektor Urzędu Statystycznego w Katowicach, Marcin Smala - wiceprezes Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Józef Piętoń - dyrektor Regionu Śląskiego Banku Gospodarstwa Krajowego.

Ranking został stworzony w oparciu o 16 różnych wskaźników. To m.in. kondycja budżetowa, wydatki majątkowe, zadłużenie, liczba podmiotów gospodarczych, wyniki egzaminu ósmoklasisty, wydatki na ochronę powietrza, oświatę, kulturę czy dla organizacji pozarządowych.

Gmina Goczałkowice-Zdrój zajęła I miejsce w Rankingu Gmin Śląska - 16.11.2021
Wójt Gabriela Placha odebrała statuetkę za I miejsce w Rankingu Gmin Śląska - 16.11.2021 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


- Taka pozycja w zestawieniu to ogromne wyróżnienie. Zwłaszcza, że o zajmowanym miejscu decydowało tak dużo czynników. Ten wynik pokazuje, że podejmowane przez nas działania są skuteczne, przez co Goczałkowice rozwijają się. To sukces wszystkich mieszkańców naszej gminy - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

W pozostałych kategoriach I Rankingu Gmin Śląska triumfowały Tarnowskie Góry oraz Bielsko-Biała.

W ramach Rankingu ocenie poddane zostały wszystkie gminy, miasta i miasta na prawach powiatu województwa śląskiego. O miejscu zdecydował wynik wyliczony w oparciu o 16 wskaźników mierzących potencjał, aktywność i wyniki osiągane przez gminę.

Organizatorem rankingu była Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodka Kształcenia Samorządu Terytorialnego w Katowicach, a partnerem - Urząd Statystyczny w Katowicach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek.

ar / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.