pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 17 listopada 2021
  • wyświetleń: 1144

[ZDJĘCIA] Ponad 600 tys. zł na drogi w Piasku

W połowie listopada zakończył się I etap przebudowy drogi bocznej od ul. Katowickiej w Piasku. W ramach inwestycji położono nową nawierzchnię asfaltową, a także utwardzono podbudowę w wyznaczonych miejscach postojowych. Koszt zadania wyniósł ponad 250 tys. zł. Następnie w Piasku przebudowana zostanie także ul. Dworcowa od skrzyżowania z ul. Katowicką do przejazdu kolejowego.

zakończył się I etap przebudowy drogi bocznej od ul. Katowickiej w Piasku
Zakończył się I etap przebudowy drogi bocznej od ul. Katowickiej w Piasku - 17.11.2021 · fot. UM PszczynaDroga boczna od ul. Katowickiej położona jest w sąsiedztwie przedszkola, a także siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej. W najbliższym czasie prace będą kontynuowane. Planowana jest przebudowa drogi na wysokości boiska "Orlik".

- Największe środki w ostatnich latach przeznaczamy na przebudowę i modernizację sieci drogowej, działania związane z ochroną środowiska i walką ze smogiem, a także edukację. Takie też są oczekiwania wskazywane przez mieszkańców - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

zakończył się I etap przebudowy drogi bocznej od ul. Katowickiej w Piasku
Zakończył się I etap przebudowy drogi bocznej od ul. Katowickiej w Piasku - 17.11.2021 · fot. UM Pszczyna


W Piasku przebudowana zostanie także ul. Dworcowa od skrzyżowania z ul. Katowicką do przejazdu kolejowego. Zadanie będzie realizowane przez Powiat Pszczyński. W trakcie prowadzonych prac zakładana jest wymiana nawierzchni asfaltowej, budowa nowego chodnika wraz z dobudową dodatkowego odcinka o długości 160 m (na wysokości kościoła). Gmina Pszczyna w ramach współpracy w ciągu dwóch lat przeznaczy na ten cel 400 tys. zł.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.