pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 15 listopada 2021
  • wyświetleń: 2950

[ZDJĘCIA] Policjant wyróżniony za ratowanie życia ludzkiego

W piątek, 12 listopada w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Podczas uroczystości za szczególne zaangażowanie w służbie, rozkazem personalnym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach na stopień młodszego aspiranta został mianowany Marcin Gamrot. To szczególne wyróżnienie za profesjonalizm i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych.

Mł. asp. Marcin Gamrot wyróżniony, nowi policjanci zasilili pszczyński wydział prewencji - 12.11.2021 · fot. KPP Pszczyna


Szef pszczyńskiej Policji insp. Grzegorz Bonalski wręczył dzielnicowemu akt mianowania na wyższy stopień służbowy. Mł. asp. Marcin Gamrot w tym roku już dwukrotnie ocalił ludzkie życie podczas służby. Policjant, któremu przepisany jest rejon osiedla Stare Miasto w Pszczynie, narażając własne życie, uratował tonącego w rzece mężczyznę, a także odnalazł zaginioną.

O jednym z tych zdarzeń pisaliśmy w artykule:

55-latek mógł utonąć w Pszczynce. To przez atak padaczki

Ponadto nowi policjanci zasilili pszczyński Wydział Prewencji. Zanim podejmą codzienną służbę, będą skierowani do szkoły policji, gdzie odbędą kilkumiesięczne szkolenie podstawowe.

W dalszej części piątkowej uroczystości insp. Grzegorz Bonalski odczytał słowa roty, którą powtórzyli za nim nowi policjanci, pogratulował podjęcia decyzji o wstąpieniu do służby i życzył ślubującym sukcesów zawodowych, stawiając za wzór wyróżnionego dzielnicowego.

- Serdecznie gratulujemy naszemu koledze Marcinowi i życzymy dalszych sukcesów - mówią pszczyńscy policjanci.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.