pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 15 listopada 2021
  • 22 listopada 2021
  • wyświetleń: 5889

W sobotę dary ze Studzionki trafiły do służb mundurowych

Ostatnio informowaliśmy, że Ochotnicza Straż Pożarna w Studzionce zorganizowała zbiórkę na rzecz wolontariuszy i służb mundurowych stacjonujących na wschodniej granicy z Białorusią. W sobotę zebrane dary trafiły do OSP w Kuźnicy w województwie podlaskim. Akcja odbywa się pod popularnym w całej Polsce hasłem "Murem za polskim mundurem".

Zbiórka dla służb mundurowych w OSP Studzionka - 19.11.2021 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


- Codzienna praca służb mundurowych wymaga pełnego poświęcenia i oddania. Cieszę się, że jako mieszkańcy gminy Pszczyna i strażacy ochotnicy ze Studzionki możemy poprzez zbiórkę wesprzeć służby, które stacjonują na polskiej granicy - mówili inicjatorzy zbiórki Izabela Świerczek oraz Łukasz Tetla, radny i prezes OSP Studzionka.

Akcja odbywała się pod hasłem "Murem za polskim mundurem". W jej ramach w remizie w Studzionce w dniach od 16 do 19 listopada zbierane były między innymi: ogrzewacze do rąk, nawilżane chusteczki, naczynia jednorazowe, a także konserwy, kawa, herbata, cukier, napoje energetyczne, batony energetyczne oraz gotowe posiłki.

Ponadto gmina Pszczyna przekazała: łóżka polowe, materace, karimaty, śpiwory, koce oraz maseczki medyczne i materiałowe. Trafią one na tereny okołograniczne.

Loading...


- Pragniemy wyrazić swą wdzięczność wobec Darczyńców, którzy wsparli akcję. Dziękujemy za przekazane dary oraz wiele słów wsparcia dla żołnierzy, policjantów, pograniczników oraz strażaków, które zostały przekazane przez naszą delegację 20 listopada na Podlasiu. Ogromnie dziękujemy OSP Kuźnica za ciepłe przyjęcie i życzliwość - mówią organizatorzy zbiórki.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.