pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 13 listopada 2021
  • wyświetleń: 676

[ZDJĘCIA] Biało-czerwone świętowanie w Goczałkowicach

Śpiewając patriotyczne pieśni oraz składając hołd poległym w walce o wolność Ojczyzny, mieszkańcy Goczałkowic uczcili Święto Niepodległości.

Uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Goczałkowicach-Zdroju - 11.11.2021 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W Święto Niepodległości, w południe, spotkali się pod pomnikiem ku czci poległych w walce o wolność Ojczyzny, przy ul. Szkolnej. Wójt Gabriela Placha, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Izabela Ogierman, strażacy, harcerze, a także mieszkańcy gminy Goczałkowice-Zdrój złożyli kwiaty pod pomnikiem, czcząc pamięć tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

Patriotyczna Wieczornica w Goczałkowicach - 10.11.2021 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Świętowanie goczałkowiczanie rozpoczęli już 10 listopada. Siedzibę Gminnego Ośrodka Kultury wypełniły pieśni patriotyczne oraz historyczne prelekcje, zaśpiewane oraz zaprezentowane przez członków Stowarzyszenia "take tam" im. Artystów Międzywojnia, a także mieszkańców gminy. Patriotyczna Wieczornica była okazją do radosnego świętowania, a także do refleksji na temat wolności, Ojczyzny, a także jej przyszłości.

ar / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.