pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 10 listopada 2021
  • wyświetleń: 6964

Złodzieje grasują przy opuszczonej stadninie koni

Mundurowy z Komisariatu Policji w Pawłowicach w czasie powrotu ze służby zatrzymał na gorącym uczynku dwóch złodziei przy opuszczonej stadninie koni w Warszowicach.

Złodzieje grasują przy opuszczonej stadninie koni . Złapał ich policjant po służbie - 11.2021
Złodzieje grasują przy opuszczonej stadninie koni. Złapał ich policjant po służbie - 11.2021 · fot. KPP Pszczyna


Policjant, wracając po popołudniowej służbie do domu, zwrócił uwagę na zaparkowany przed opuszczoną stadniną samochód. Było to bardzo niepokojące, ponieważ w ostatnim czasie jest to miejsce, które w związku ze zwiększoną liczbą wykroczeń i przestępstw, jest pod szczególną obserwacją policjantów.

st. post. Józef Kowalski
st. post. Józef Kowalski, który ujął złodziei · fot. KPP Pszczyna


Znając temat, mundurowy postanowił sprawdzić zauważony samochód. Kiedy st. post. Józef Kowalski zbliżał się do stadniny, zauważył światło latarek w otwartych garażach, zaparkowany samochód wypełniony elementami stalowymi i mężczyznę, który próbuje się ukryć, na widok zbliżającej się osoby. Szybko okazało się, że sprawców kradzieży było dwóch. Policjant zatrzymał ich obu. To 29 i 34-letni mieszkańcy Jaworzna. Dzięki błyskawicznej reakcji będącego po służbie stróża prawa skradzione przedmioty zostały odzyskane.

Opuszczona stadnina i znajdujący się przy niej dom są ostatnio miejscem schadzek, m.in. młodych ludzi. Wszystko przez to, że miejsce nie zostało należycie zabezpieczone przez właścicieli. Obiekt pada też łupem złodziei, także tych z bardziej odległych miejscowości. Stąd wzmożone patrole policji.

Złodzieje z Wodzisławia Śląskiego złapani na gorącym uczynku - 23.10.2021
Złodzieje z Wodzisławia Śląskiego złapani na gorącym uczynku - 23.10.2021 · fot. KPP Pszczyna


Niedawno informowaliśmy, że mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego skradli z tego miejsca m.in. meble ogrodowe. Szczegóły w artykule Złodzieje z Wodzisławia Śląskiego złapani na gorącym uczynku. Tym razem mężczyźni wynieśli stamtąd złom.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.