pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 5 listopada 2021
  • 17 listopada 2021
  • wyświetleń: 5080

[ZDJĘCIA] Udzielali porad osobom zwalnianym z zakładów pracy

We wtorek, 16 listopada Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie zorganizował spotkanie informacyjne dla pracowników zwalnianych z zakładów pracy oraz osób poszukujących zatrudnienia. Zostali zaproszeni także pracodawcy aktualnie poszukujący pracowników oraz przedstawiciele urzędów. Zebranie zostało zorganizowane m.in. ze względu na osoby zwalniane z zakładu Kompost Wrona. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób.

Spotkanie informacyjne dla pracowników zwalnianych z zakładów pracy - 16.11.2021 · fot. powiat


Podczas spotkania w pszczyńskim starostwie można było zapoznać się z bazą ponad 140 ofert pracy w powiecie pszczyńskim oraz dowiedzieć się, w jaki sposób zarejestrować się jako osoba bezrobotna w powiatowym urzędzie pracy.

Oferty pracy przedstawili także reprezentanci zakładów pracy - Karol Kania i Synowie, Zakłady Mięsne SILESIA i SQD Alliance. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Można było uzyskać m.in. informacje na temat świadczeń emerytalnych i rentowych oraz porady z zakresu przysługujących praw pracowniczych.

- Osoby zwalniane z zakładów pracy mogły porozmawiać także z pracownikami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach zajmującymi się Funduszem Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i Europejskim Funduszem Społecznym. Tutaj udzielono najwięcej porad - mówiła Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie i dodała, że w spotkaniu informacyjnym wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Celem spotkania była pomoc zwalnianym pracownikom w szybkim powrocie na rynek pracy.

- Niech ten dzisiejszy dzień będzie dniem, kiedy odnajdziecie wsparcie w tym trudnym czasie - mówił Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Warto dodać, że już wcześniej - w czwartek, 4 listopada Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie wziął udział w spotkaniu z pracownikami zwalnianymi z zakładu pracy Wrona. Uczestniczył w nim również burmistrz Dariusz Skrobol.

Urząd Pracy zaproponował wsparcie, które leży w zakresie kompetencji jako Urzędu Pracy, tzn. m.in. pośrednictwa pracy i wsparcia w zakresie szybkiego podjęcia nowego zatrudnienia. Podczas spotkania udzielono również wszystkich informacji z zakresu rejestracji w Urzędzie Pracy, przysługujących świadczeń z tytułu utraty zatrudnienia oraz obowiązku ubezpieczenia zdrowotnego.

O zwolnieniach grupowych w zakładzie Kompost Wrona pisaliśmy w sierpniu artykule Likwidacja zakładu Kompost Wrona. Są zwolnienia grupowe. Okres wręczenia wypowiedzeń wyznaczono na 30.08 - 29.09.2021 r.

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.