pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 4 listopada 2021
  • wyświetleń: 2538

Podsumowanie akcji Znicz na pszczyńskich drogach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

We wtorek, 2 listopada zakończyła się policyjna akcja "Znicz 2021". W tym szczególnym okresie na terenie powiatu pszczyńskiego doszło do 1 wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz do 18 kolizji drogowych.

Akcja "Znicz" 2021 na pszczyńskich drogach - 11.2021 · fot. KPP Pszczyna


Od piątku, 29 października, do wtorku w całej Polsce były przez policjantów prowadzone działania "Znicz 2021". Policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Swoją uwagę koncentrowali na sprawdzaniu m.in. stanu trzeźwości kierujących, stanu technicznego pojazdów i prędkości, z jaką poruszali się po drogach.

W trakcie przedłużonego weekendu, na pszczyńskich drogach doszło do jednego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym (więcej szczegółow w artykule Czołowe zderzenie autobusu z osobówką. Nie żyje jedna osoba). Policja odnotowała ponadto 18 kolizji. Policjanci zatrzymali 3 kierujących, którzy jechali "na podwójnym gazie".

Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na DK-81 w Pawłowicach - 31.10.2021
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na DK-81 w Pawłowicach - 31.10.2021 · fot. KPP Pszczyna


Podczas działań mundurowi prowadzili także akcję profilaktyczną dedykowaną kierowcom i pieszym. Policjanci apelowali o zachowanie szczególnej ostrożności, przestrzegając, że chwila nieuwagi może okazać się tragiczna w skutkach. Kierowcom, którzy dopuścili się naruszeń przepisów ruchu drogowego, wręczali specjalne znicze. Przesłaniem tej akcji był apel o zapalenia znicza na grobie osoby, która nie dojechała do celu, ponieważ zginęła w wyniku zdarzenia drogowego, w którym kluczową rolę odegrała nadmierna prędkość.

Zadbano także o bezpieczeństwo pieszych. W weekend w różnych punktach na terenie Pszczyny, Piasku i Czarkowa policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wraz z funkcjonariuszami straży miejskiej rozdawali mieszkańcom odblaski. Wszystko po to, aby piesi byli dobrze widoczni.

Policja dziękuje wszystkim uczestnikom ruchu drogowego za cierpliwość podczas trwających utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj