pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 30 października 2021
  • 1 listopada 2021
  • wyświetleń: 2230

Kwesty na rzecz hospicjum na 12 cmentarzach w powiecie

Za nami:

1 listopada na 12 cmentarzach w powiecie pszczyńskim kwestować będą wolontariusze Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na bieżącą działalność hospicjum, w tym budowę ośrodka hospicyjno-opiekuńczego pn. Dom Ojca Pio.

Kwesta Hospicjum
fot. Hospicjum św. Ojca Pio / materiały prasowe


Kwesty 1 listopada będą przeprowadzone w godz. od 9.00 do 17.00 w następujących miejscach: w Pszczynie na cmentarzach: Wszystkich Świętych, Świętej Jadwigi, Świętego Krzyża; na cmentarzach parafialnych w Jankowicach, Studzienicach, Studzionce, Czarkowie, Goczałkowicach-Zdroju, Łące i Kobielicach oraz na cmentarzach komunalnych w Piasku i Górze.

Kwesta Hospicjum
fot. Hospicjum św. Ojca Pio / materiały prasowe


Wśród kwestujących będą członkowie i zarząd stowarzyszenia, wolontariusze długoterminowi hospicjum i wolontariusze akcyjni, w sumie ok. 120 osób.

Obecnie pod opieką hospicjum znajduje się ponad 100 chorych z całego powiatu. Do każdego z nich dojeżdżają specjaliści zespołów hospicyjnych w osobach pielęgniarek, lekarzy, opiekunek, fizjoterapeutów, psychologów i wolontariuszy. W ten sposób hospicjum zapewnia kompleksową pomoc odpowiadając na wszystkie potrzeby zarówno chorych, jak i ich rodzin.

Kwesta Hospicjum
fot. Hospicjum św. Ojca Pio / materiały prasowe


Wielu chorych potrzebuje i chce opieki hospicyjnej. Ta sytuacja przekracza jednak możliwości finansowe w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jednocześnie pokazuje, jak bardzo praca hospicjum jako organizacji społecznej - nastawionej na budowanie wspólnego dobra, a nie zysk ekonomiczny - jest potrzebna. Dlatego każda darowizna zwiększa możliwości pomocowe hospicjum - chorzy mogą być obejmowani pełną opieką niemal zaraz po zgłoszeniu, bez oczekiwania w kolejce.

ar / pless.pl
źródło: Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.