pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 28 października 2021
  • 29 października 2021
  • wyświetleń: 2711

Pani Stopka, burmistrz i dyrektor SP1 zachęcają do noszenia odblasków

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie" podaj

W środę rano, 27 października Pani Stopka, burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie - Witold Wiktorczyk zachęcali do bezpiecznego przechodzenia przez pasy i noszenia odblasków. Zwłaszcza teraz, gdy zmrok zapada coraz wcześniej, warto pamiętać o tym, by być widocznym na drodze. A od piątku do niedzieli w godzinach popołudniowych na terenie Pszczyny straż miejska będzie rozdawała odblaski! Będzie je można dostać przy przejściu na ul. Bielskiej i w okolicach cmentarzy!

Loading...


Każdego dnia od 7.30 do 15.30 na skrzyżowaniu ulic Kopernika, Bogedaina i Chrobrego pani Joanna Malcharek, znana przede wszystkim jako Pani Stopka dba o bezpieczeństwo małych mieszkańców Pszczyny idących do okolicznych szkół. Zawsze z uśmiechem i bez względu na aurę pomaga uczniom przejść przez jezdnię.

- Pani Stopka pełni ważną funkcje w szkole, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo dzieci na najbardziej ruchliwym skrzyżowaniu w centrum miasta. Wielu rodziców podkreśla, że odkąd jest - a to już 10 lat - w sąsiedztwie placówki jest dużo bezpieczniej - zaznacza Witold Wiktorczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1.

- Jest bezpieczniej - zgadza się Joanna Malcharek. - Chciałabym, aby tak zawsze było i żebyśmy mieli na uwadze to, że tu chodzą dzieci - wskazuje na przejścia przy SP nr 1. Jak dodaje, kierowcy na jej udział reagują zazwyczaj bardzo pozytywnie i zatrzymują się, przepuszczając dzieci przez pasy.

- Bezpieczeństwo naszych dzieci na drogach to jedne z najważniejszych wyzwań, przed którymi stoją szkoły i samorząd. Przed Szkołą Podstawową nr 1 w przejściu przez ruchliwą ulicę pomaga pani Joanna, ale ważne jest również to, abyśmy byli dobrze widoczni w godzinach popołudniowych, dlatego zachęcam do korzystania z odblasków - mówi burmistrz Dariusz Skrobol. Jak dodaje, bezpieczeństwo dzieci i nie tylko zależy również od kierowców. - Apeluję - zwolnijmy! Jedźmy wolniej!

Odblaskowa akcja na ulicach PszczynyO bezpieczeństwie na drodze i w sąsiedztwie przejść dla pieszych przypomina również komendant straży miejskiej w Pszczynie Artur Krzyżaniak.

- W trosce o bezpieczeństwo w najbliższy weekend straż miejska będzie przekazywać mieszkańcom odblaski. W piątek w godzinach popołudniowych będą one rozdawane przy przejściu na ulicy Bielskiej w Pszczynie (przy parkingu), w sobotę w okolicy cmentarzy przy ulicy Katowickiej w Pszczynie, a w niedzielę przy cmentarzu komunalnym w Piasku - zapowiada.

Urząd Miejski w Pszczynie nie podaje dokładnych godzin trwania akcji. Wiadomo, że odbędzie się ona w godzinach popołudniowych.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie" podaj