pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 27 października 2021
  • 28 października 2021
  • wyświetleń: 11151

Potrącenie 11-letniej rowerzystki. Dziewczynka z obrażeniami głowy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

W środę, 27 października około godziny 18.30 przy ul. Bogedaina w Pszczynie, doszło do potrącenia 11-letniej rowerzystki przez autobus komunikacji miejskiej.

Autobus marki Iveco, jadąc ulicą Kościuszki od ronda w kierunku ul. Sokoła, zderzył się na przejeździe dla rowerzystów 11-latką poruszającą się jednośladem. Kierowca pojazdu był trzeźwy.

Do poszkodowanej początkowo zadysponowano śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, który skierowano na lądowisko gminne w Goczałkowicach-Zdroju. Jak przekazała rzecznik prasowa Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, zdecydowano jednak o jego zawróceniu.

Jak poinformowała nas w środę wieczorem rzecznik pszczyńskiej policji, st. sierż. Jadwiga Śmietana, stan dziecka tuż po zdarzeniu oceniono jako dobry. Dziecko było kontaktowe i rozmawiało ze służbami. Dziewczynka została przetransportowana karetką do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej na badania kontrolne. W placówce medycznej okazało się jednak, że doznała urazu głowy.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj