pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 27 października 2021
  • 28 października 2021
  • wyświetleń: 3592

Przejazdy kolejowe na Bieruńskiej i Hallera będą poprawione?

Z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie odbyła się wizja lokalna na dwóch przejazdach kolejowych w Pszczynie. Chodzi o przejazdy, które przecinają ul. Bieruńską i ul. Hallera. Ich stan techniczny zagraża bezpieczeństwu użytkowników dróg.

W spotkaniu zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Pszczynie uczestniczyli przedstawiciele starostwa, Powiatowego Zarządu Dróg, spółki PKP PLK, a także Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wnioski ze spotkania przedstawił podczas październikowej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego Grzegorz Nogły:

- Przejazdy na Hallera i Bieruńskiej są dosyć mocno zdegradowane, a przejazd na ul. Bieruńskiej zagraża użytkownikom drogi w stopniu znacznym - poinformował G. Nogły - członek zarządu powiatu pszczyńskiego.

- Monitowaliśmy w PKP od wielu lat, od momentu, kiedy PKP PLK zakończyło remont tego przejazdu. Spowodował on, że znacznie pogorszyły się na tym przejeździe warunki użytkowników drogi. PKP motywuje to tym, że tory są położone na łuku i muszą być odpowiednio nachylone, dlatego płyty między torami są ustawione w taki sposób, że tworzy się garb na przejeździe. Stanowi to poważne zagrożenie. PKP PLK ma przedstawić harmonogram naprawy tych dwóch przejazdów. Jest w planie przebudowa torów. Jeden tor od strony DK1 jest dosyć mocno obniżony i to też powoduje, że płyty, które są umieszczone między torami, tworzą garby. Czekamy teraz na harmonogram prac PKP PLK - wyjaśnił członek zarządu powiatu.

- Ja się bardzo cieszę, że policja takie spotkanie zorganizowała, bo te przejazdy zagrażają życiu i zdrowiu użytkowników dróg - dodał Grzegorz Nogły.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.