pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 27 października 2021
  • 29 października 2021
  • wyświetleń: 10959

Złodzieje z Wodzisławia Śląskiego złapani na gorącym uczynku

Policjanci z Pawłowic zatrzymali na gorącym uczynku sprawców kradzieży w Warszowicach. Dwóch mężczyzn i kobieta usłyszeli już zarzuty. O ich dalszym losie zdecyduje sąd, każdemu z nich grozi do 5 lat więzienia.

Złodzieje z Wodzisławia Śląskiego złapani na gorącym uczynku - 23.10.2021 · fot. KPP Pszczyna


Podczas sobotniego patrolu ulicami Warszowic, uwagę policjantów zwróciła grupa trzech osób znajdująca się przy samochodzie dostawczym na terenie prywatnej posesji, przy stadninie koni. Mundurowi postanowili to sprawdzić i policyjny nos nie zawiódł. Stróże prawa przyłapali 2 mężczyzn oraz kobietę na gorącym uczynku, gdy już mieli zamiar odjechać ze skradzionymi łupami.

Początkowo wszystkie osoby twierdziły, że znajdujące się w części ładunkowej ławy, stoły, krzesła, donice i inne to przedmioty, które kupili tydzień wcześniej od mężczyzny na targowisku. Podczas szczegółowego rozpytania domniemanych kupujących, policjanci zauważali coraz więcej różnic w historii sprzedaży.

Mundurowi sprawdzili pojazd marki Renault Master i oprócz skradzionych przedmiotów, znaleźli łom i nożyce do cięcia metalu. Na miejsce została wezwana grupa dochodzeniowo-śledcza, a także pszczyński technik.

Skradzione rzeczy wróciły do właścicielek. Sprawcy kradzieży to mężczyźni w wieku 36 i 39 lat oraz 38-letnia kobieta. Wszyscy z Wodzisławia Śląskiego. Zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.