pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 27 października 2021
  • 25 listopada 2021
  • wyświetleń: 9781

[ZDJĘCIA] Szafowanie na Filipka. W akcji Michał Wiśniewski i Mr Sebii!

We wtorek, 23 listopada odbył się w Brzeszczach finał akcji "Szafowanie dla Filipka" na rzecz Filipka Cholewy chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Zobaczcie fotorelację z wydarzenia z udziałem Michała Wiśniewskiego, Mr Sebii i Beathris. Udało się zebrać setki kilogramów ubrań, które wypełniły 2 samochody ciężarowe!

Finał Akcji "Szafowanie dla Filipka" - 23.11.2021 · fot. Fundacja po Pierwsze


Razem z fundacją "Po pierwsze" zbierana była używana odzież i inne tekstylia, którym można było dać drugie życie i jednocześnie pomóc Filipkowi Cholewie, którego po podaniu terapii genowej czeka jeszcze długotrwała, intensywna i kosztowna rehabilitacja oraz zakup potrzebnego sprzętu. Całkowity dochód ze sprzedaży oddanych tekstyliów zostanie przeznaczony na leczenie chłopca.

Zbiórka tekstyliów prowadzona była na terenie powiatu pszczyńskiego, oświęcimskiego i bieruńsko-lędzińskiego do 19 listopada. W akcję "Szafowanie dla Filipka" na terenie naszego powiatu włączyli się uczniowie i nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie, Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli oraz Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie. Do tych szkół można było przynosić ubrania.

- Teraz firma współpracująca z Fundacją Po Pierwsze za każdy kilogram przekaże pieniądze na leczenie małego Filipka - mówi Joanna Nadgórska, nauczycielka Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie i inicjatorka akcji "Szafowanie dla Filipka".

Celem akcji jest posprzątanie planety z niepotrzebnych ubrań i nadanie im drugiego życia, a przy tym pomoc wybranemu dziecku.

- Część rzeczy trafi do potrzebujących, część wyślemy do Afryki, część pójdzie do odsprzedaży, a część zostanie przerobionych na czyściwo i granulat pod autostrady. Nie zmarnuje się ani jedna skarpetka - mówi Mariola Szewczyk, wiceprezes Fundacji Po Pierwsze.

Finał akcji odbył się w Brzeszczach 23 listopada. Gośćmi wydarzenia byli Michał Wiśniewski, MR Sebii oraz Beathris, którzy osobiście odebrali od darczyńców ubrania na placu przy stadionie sportowym.

Finał akcji "Szafowanie dla Filipka" z udziałem Michała Wiśniewskiego - 23.11.2021 · fot. Natalia Modrzewska - Załoga Filipka


- To jedna z wielu akcji zainicjowanych przez nauczycielkę Joannę Nadgórską, w którą włączyli się nauczyciele i uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. To ważne, że nauczyciele pokazują młodym ludziom, że warto pomagać. Młodzież chce działać i to robi, potrzebuje jedynie wsparcia i przestrzeni na realizację pomysłów - podsumowuje Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.Więcej o akcji na:
szafowanie.pl/
www.facebook.com/fundacjapopierwsze
www.siepomaga.pl/filip-sma

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.