pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 26 października 2021
  • wyświetleń: 2485

[ZDJĘCIA] Rodzinny wschód słońca w Beskidzie Śląskim z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Wschody słońca w okresie jesiennym rozpoczynają się dość późno, bo około 7:20 i to jest dobry moment, by na taki spektakl zabrać dzieci. Taki też był cel niedzielnej wycieczki w Beskid Śląski. 24 października Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" zorganizował kolejną w tym roku wycieczkę turystyczną o charakterze rodzinnym.

Rodzinny wschód słońca w Beskidzie Śląskim - 24.10.2021 · fot. KST Diablak


Tym razem turyści wyjechali z Pszczyny o 4.00 rano. To godzina bardzo wczesna, szczególnie dla sporej grupy dzieci. Natomiast cel wyjazdu, czyli podziwianie wschodu słońca z Malinowskiej Skały (1152 m n.p.m.) oraz nocne wędrowanie w świetle czołówek miał rekompensować poranne trudy bardzo wczesnego wstawania.

Niestety tym razem Malinowska Skała skryła się za chmurą i wschód słońca grupa turystów miała możliwość podziwiania po zejściu z jej partii szczytowej (w kierunku Skrzycznego). A zdobycie Skrzycznego (1257 m n.p.m.) najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego, był kolejnym zrealizowanym celem tej wycieczki. Trasa wycieczki rozpoczęła się na Przełęczy Salmopol (934 m n.p.m.) i prowadziła przez Malinów (1115 m n.p.m.), Malinowską Skałę, Kopę Skrzyczeńską (1189 m n.p.m.), Małe Skrzyczne (1211 m n.p.m.), Skrzyczne aż do Szczyrku. Całość trasy ostatecznie liczyła około 14 km, w tym 527 m sumy podejść i prawie 1000 m sumy zejść, co dla młodych turystów było nie lada wyzwaniem, któremu bezproblemowo sprostali racząc dorosłych uczestników śpiewaniem dziecięcych piosenek.

W trakcie wycieczki uczestnicy mieli możliwość zregenerowania sił, ogrzania się i posilenia w Schronisku PTTK na Skrzycznem. Wycieczka odbyła się zgodnie z obowiązującymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Śląskiego. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, wczesnym popołudniem bezpiecznie wrócili do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - Dziękujemy!

Również podczas tego wyjazdu uczestnicy chętnie wsparli pieniężnie zbiórkę na najdroższy lek świata dla Filipka Cholewy!!! DZIĘKUJEMY BARDZO!!! Więcej informacji dotyczących Filipka można znaleźć tutaj: www.siepomaga.pl/en/filip-sma

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

06.11.2021r. - wycieczka w Tatry
13.11.2021r. - wyjazd na Termy Chochołowskie i do Zakopanego
19.11.2021r. - zajęcia na ściance wspinaczkowej
04.12.2021r. - Jarmark Bożonarodzeniowy - WIEDEŃ
19.12.2021r. - wycieczka w Beskid Mały

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST "DIABLAK" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać.

ar / pless.pl
źródło: KST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj