pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 25 października 2021
  • 26 października 2021
  • wyświetleń: 7709

Kierujący i pasażer nietrzeźwi. Każdy twierdził, że to nie on prowadził

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem nietrzeźwych, do którego doszło w niedzielę, 24 października. Do zdarzenia doszło w Woli, przy ulicy Pszczyńskiej, gdzie kierujący audi uderzył w tył suzuki, mając prawie 2 promile alkoholu we krwi. Osoby, które były świadkami wypadku policja prosi o kontakt.

Wypadek w Woli przy ul. Pszczyńskiej - 24.10.2021
Zdarzenie drogowe w Woli przy ul. Pszczyńskiej - 24.10.2021 · fot. Ratownictwo Powiat Pszczyński


W niedzielę około południa doszło do wypadku drogowego w Woli przy ulicy Pszczyńskiej. Na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego oraz służby ratownicze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi najechał na tył poprzedzającego pojazdu marki Suzuki, który chwilę wcześniej włączył się do ruchu. Ponadto w wyniku zderzenia samochód suzuki, kierowany przez 64-letnią mieszkanką Woli, siłą odrzutu uderzył w znak drogowy.

Kierującej nic się nie stało, natomiast mężczyźni z drugiego pojazdu trafili do pszczyńskiego szpitala każdy z nich z urazem ręki. Uczestnicy zdarzenia zostali przebadani przez mundurowych na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierujący i pasażer samochodu audi byli stanie nietrzeźwości i każdy z nich twierdził, że to nie on kierował. W związku z obawą zatarcia śladów przez mężczyzn policjanci podjęli decyzję o ich zatrzymaniu. Natomiast samochód, którym jechali, został odholowany.

W poniedziałek od rana kryminalni zajmowali się tą sprawą. Analizowali zebrane dowody i ślady, a także wnikliwie przesłuchali mężczyzn. W rezultacie ustalili, że kierującym był 20-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego i prowadził samochód osobowy mając prawie 2 promile alkoholu we krwi. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Odpowie on za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat więzienia. Natomiast przyczyny zaistniałego wypadku drogowego wciąż są wyjaśniane.

Osoby, które były świadkami wypadku lub posiadają istotne informacje z nim związane policja prosi o kontakt telefoniczny z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym KPP w Pszczynie pod nr tel. 47 85 522 96, bądź osobiście w jednostce policji.

Mundurowi apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego, szczególnie teraz, gdy aura sprawia, że warunki na drogach są zmienne i niebezpieczne. Nawierzchnia w wielu miejscach może być śliska. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność w rejonie skrzyżowań oraz przejść dla pieszych.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj