pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 25 października 2021
  • 8 listopada 2021
  • wyświetleń: 5533

Duży odzew na akcję humanitarną. Busy wypełnione darami po brzegi

Trzy busy wypełnione po brzegi - tak zakończyła się akcja humanitarna na rzecz uchodźców i migrantów przebywających na granicy polsko-białoruskiej. Organizatorzy zbiórki dziękują wszystkim, którzy włączyli się w akcję i pomogli w jej organizacji.

Dary dla uchodźców i migrantów przebywających na granicy polsko-białoruskiej - 05.11.2021 · fot. powiat


W minionych tygodniach w powiecie pszczyńskim prowadzona była akcja humanitarna dla uchodźców i migrantów. Akcja była reakcją na prośby mieszkańców, którzy chcą włączyć się w podobne zbiórki prowadzone w całej Polsce. Dary rzeczowe przyjmowane były do 3 listopada przez harcerzy-wolontariuszy w siedzibie Grupy Ratowniczej HKR Pszczyna (dom parafialny, ul. Skłodowskiej-Curie 1, Pszczyna).

Teraz Polski Czerwony Krzyż, który współpracuje ze Strażą Graniczną i organizacjami pomocowymi działającymi na granicy stanu wyjątkowego, przekaże podarowane kurtki, obuwie, śpiwory, koce, żywność oraz butelki z filtrem do wody.

- Mieszkańcy się postarali. Mamy dużo kurtek damskich, kurtki męskie, ubranka dziecięce w bardzo dobrym stanie, śpiwory oraz żywność. Bardzo dziękujemy za duży odzew. W miarę możliwości skupiamy się teraz na żywności, ponieważ jej najbardziej brakuje - podkreślała tuż przed zakończeniem zbiórki Monika Luks, na prośbę której została zorganizowana akcja humanitarna.

- Mieszkańcy mają potrzebę pomagania, zwracają się do nas, żebyśmy zorganizowali zbiórkę darów, dlatego podejmujemy te działania. Kierujemy się przede wszystkim potrzebą udzielenia humanitarnej pomocy, widząc skalę problemu i grupę ludzi narażonych na długotrwałe przebywanie w bardzo trudnych warunkach - mówiła Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

- Dziękuję pani Monice Luks za konkretne działania w tym kierunku i współpracę. Podobne zbiórki na rzecz uchodźców przebywających na granicy polsko-białoruskiej ruszyły w całej Polsce. Chcemy włączyć się w te akcje humanitarne. Nie możemy być obojętni na krzywdę drugiego człowieka - dodaje starosta.

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.