pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 24 października 2021
  • 31 października 2021
  • wyświetleń: 3505

Różowe jednorożce piechotą dla Arkadii

Aleksandra i Marta, które prowadzą Fundację Zwierzęca Arkadia, zainspirowane akcją jednego z członków zespołu Loża Masorza - Jacka Hołyńskiego, postanowiły spróbować swoich sił w podobnym przedsięwzięciu. W niedzielę, 31 października o 7.00 rano z Rynku w Pszczynie wyruszą na charytatywny spacer do Ustronia (około 40 km, ponad 8 godzin marszu). Jak zapowiedziały, aby zwrócić uwagę ludzi, pójdą w strojach jednorożca! To będzie akcja pod hasłem "Różowe jednorożce piechotą dla Arkadii". Celem jest zebranie środków na budowę schroniska.

"Różowe jednorożce piechotą dla Arkadii".
"Różowe jednorożce piechotą dla Arkadii" - opiekunki zwierząt wyruszają w niedzielę · fot. Zwierzęca Arkadia / Facebook


W minionym tygodniu Jacek Hołyński z grupy Loża Masorza postanowił pójść na swój koncert na Cieszynaliach pieszo z Pszczyny do Cieszyna - to 8 godzin marszu. Niósł ze sobą puszkę Zwierzęcej Arkadii, do której napotkane osoby mogły wrzucić datki na zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt. Zainspirował do podobnej akcji założycielki Zwierzęcej Arkadii.

Loading...


- Zbiórki zawsze szły nam słabo, więc musimy próbować nowych sposobów zwrócenia uwagi na to, przy czym się zarzynamy z potrzeby serca, a to jest jeden z nich - przyznają Aleksandra Gruszczyńska i Marta Godzina. - Chcemy iść w różowych strojach jednorożca, które oczywiście zaprezentujemy - zapowiadają.

Loading...


- Relacjonować wszystko będziemy na profilu facebookowym Zwierzęcej Arkadii i na Instagramie. Spacer ma być dla nas wyzwaniem, możliwością pozyskania funduszy dla Fundacji, ale chcemy by jednocześnie miał w sobie nutkę edukacji z tematyki okołozwierzęcej - zapowiadają.

Zwierzęca Arkadia, Aleksandra Gruszczyńska, Marta
Działaczki Zwierzęcej Arkadii wyruszą pieszo z Pszczyny do Ustronia z puszką kwestarską - będą prowadzić zbiórkę na budowę schroniska · fot. Zwierzęca Arkadia / Facebook


- Co Wam dajemy w zamian? Oprócz poczucia satysfakcji z pomocy zwierzakom, chcemy całą trasę dla Was na bieżąco relacjonować, chętnie też odpowiemy w krótkich stories na jakieś pytania, jeśli takowe będziecie mieć, oczywiście związane z Fundacją, ze zwierzętami, szeroko pojętą pomocą jaką niesiemy, możemy opowiedzieć o zjawisku bezdomności wśród zwierząt w Polsce i jak można temu skutecznie i humanitarnie przeciwdziałać, itd. - wyjaśniają.

Opiekunki zwierząt postawiły jednak jeden warunek - podejmą wyzwanie jeśli zbiorą 1000 zł na zbiórkę na budowę Schroniska Arkadii (o planach budowy schroniska piszemy więcej w artykule Fundacja Zwierzęca Arkadia chce zbudować schronisko). W tym celu utworzyły skarbonkę połączoną ze zbiórką główną, by móc kontrolować wpłaty związane z wyzwaniem. Nie musiały czekać długo na odzew mieszkańców i internautów, którzy popierają działania Fundacji. W skarbonce jest już ponad 2 tysiące złotych!

Link do skarbonki:- Tak naprawdę całe powodzenie przedsięwzięcia zależy od Was i Waszego wsparcia
A to wszystko dla zwierząt! - zachęcają do pomagania.

Opiekunki zwierząt stworzyły specjalne wydarzenie na Facebooku, by zachęcać osoby, którym leży na sercu dobro zwierząt do wpłat i pisać o aktualnościach oraz wszelkich planach dotyczących spaceru:

www.facebook.com/events/240592131442515

ar / pless.pl
źródło: Fundacja Zwierzęca Arkadia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.