pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 października 2021
  • wyświetleń: 32

Jak wybrać idealną pościel?

Materiał partnera:

Zakup nowej pościeli to prosty sposób, aby odmienić wystrój sypialni, a przy okazji zapewnić sobie przyjemny sen. Zanim jednak zaczniesz przeglądać popularne wzory pościeli, zwróć uwagę na kilka istotnych rzeczy. Dzięki temu nowa pościel będzie dobrze pasowała do kołdry, a korzystanie z niej będzie związane z komfortem.

Źródło: pixabay.com


1. Idealnie dopasowana pościel
2. Jaki rozmiar pościeli wybrać?
3. Gdzie warto kupić nową pościel?

Jedną z najważniejszych rzeczy, jest rozmiar pościeli, bo jeżeli kupi się za małą lub za dużą, to kołdra nie będzie się odpowiednio układała. Równie ważny jest wybór materiału, z którego pościel będzie wykonana.

Idealnie dopasowana pościelOd materiału zależy zarówno komfort osób, które będą korzystały z pościeli, jak i to, czy po kilku praniach wciąż będzie ładnie wyglądała. Najlepiej więc postawić na sprawdzone rozwiązania w postaci bawełnianej pościeli, która jest bardzo przyjemna w dotyku. Dodatkowo taka pościel jest miękka, więc będzie się dobrze układała. Wybierając takie rozwiązanie, nie musisz się obawiać ryzyka wystąpienia alergii, ponieważ bawełniana pościel jest w stu procentach naturalna. Mogą ją stosować zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Kolejnym argumentem przemawiającym za takim zakupem jest wysoka trwałość bawełny. Dzięki temu raz kupiona pościel posłuży ci przez długi czas.

Jaki rozmiar pościeli wybrać?W przypadku rozmiaru wystarczy tak naprawdę sprawdzić, jak długa jest kołdra. Dla osób, które śpią w pojedynkę, optymalna będzie pościel bawełniana 180x200, natomiast pary zdecydowanie powinny sięgnąć po większą pościel. Jeżeli z kołdry korzystają dwie osoby, można wybrać rozmiar 200x220, dzięki czemu każdy będzie miał dla siebie wystarczającą ilość kołdry. Na szczęście nie ma tak naprawdę znaczenia, jakiego dokładnie rozmiaru pościeli potrzebujesz. Decydując się na zakupy w sklepie internetowym, znajdziesz wszystkie popularne rozmiary w atrakcyjnych cenach. Co najważniejsze zyskasz pewność, że są to produkty z prawdziwej bawełny.


Gdzie warto kupić nową pościel?Wspomniany sklep oferuje nie tylko pościel bawełnianą, ale również wiele innych rodzajów. Dostępne są między innymi pościele frotte, satynowe, flanelowe oraz z kory. Przy okazji warto zamówić również narzutę na łóżko, która spełnia dwie istotne role. Pierwszą jest to, że zabezpiecza pościel przed zabrudzeniami, a drugą odmienienie wystroju wnętrza. Narzuta na łóżko to obowiązkowa pozycja w domach, w których są psy lub koty. Dzięki narzucie nie trzeba się przejmować tym, że czworonogi chętnie wskakują na łóżko.