pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2021
  • wyświetleń: 4368

Uporczywa jazda lewym pasem zwróciła uwagę drogówki

Jadąc jezdnią wielopasmową, kierowcy powinni trzymać się prawej strony. Nie wszyscy o tym pamiętają. Najprawdopodobniej zapomniał o tym kierujący samochodem ciężarowym, który jechał w Kobiórze drogą krajową numer 1. Na mężczyznę nałożono mandat karny w wysokości 500 złotych, a także do jego konta dopisano dodatkowe 2 punkty karne. To jednak nie koniec problemów tego kierowcy...

Jadąc wielopasmową jezdnią, kierowcy powinni trzymać się prawej strony. Najprawdopodobniej zapomniał o tym kierujący samochodem ciężarowym, który wczoraj w Kobiórze uporczywie jechał po lewej stronie drogi krajowej numer 1. Zwróciło to uwagę policjantów ruchu drogowego. 34-letni kierujący podczas czynności legitymowania nie posiadał przy sobie dokumentów z naczepy.

Mundurowi poprzez wykorzystanie policyjnych systemów informatycznych ustalili, że to nie koniec problemów tego kierowcy. Naczepa nie miała aktualnych badań technicznych, a także obowiązkowego ubezpieczenia. Na mieszkańca powiatu mikołowskiego za niestosowanie się do ruchu prawostronnego nałożono mandat karny w wysokości 500 złotych, a także do jego konta dopisano dodatkowe 2 punkty karne. Ponadto policjanci sporządzili stosowną dokumentację do ITD oraz do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami podczas kontroli drogowej kierowca nie musi mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz polisy ubezpieczeniowej samochodu. Dokumenty te można zostawić w domu, jednak muszą być aktualne. Obecnie Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców (CEPiK) gromadzi dane samochodu, jak również informacje dotyczące polisy OC. Wspomniana baza jest dostępna nie tylko dla organów administracji i uprawnionych służb, ale także dla wszystkich obywateli.

Dodatkowo policjanci przypominają, że lewy pas służy do wykonywania manewru wyprzedzania i omijania, a kierowcy zobowiązani są poruszać się prawym pasem, jak najbliżej prawej krawędzi jezdni.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.