pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2021
  • wyświetleń: 1290

Na osiedlu Daszyńskiego zbudują chodnik

Urząd Miejski w Pszczynie ogłosił postępowanie przetargowe dotyczące pierwszego etapu budowy chodnika w ciągu ul. Słowackiego na osiedlu Daszyńskiego w Pszczynie.

O tym, że powstanie projekt, pisaliśmy w marcu. Teraz nadszedł czas na wyłonienie wykonawcy budowy. Termin otwarcia ofert wyznaczono na 28 października.

Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki głosom mieszkańców w zeszłorocznej edycji Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku w PBO akceptację mieszkańców zyskał również II etap tej inwestycji, którego wnioskodawcami byli podobnie jak w poprzednio Maciej Stieber, Janusz Prządka, Beata Szmukier, Oskar Piecuch i Alojzy Lazar.

Nowy ciąg pieszo-rowerowy na ul. Słowackiego powstanie na odcinku od skrzyżowania z ul. Męczenników Oświęcimskich do skrzyżowania z ul. Fredry. Warto dodać, że według projektu chodnik miał zostać zbudowany do skrzyżowania z ul. Lema, jednak - z powodu mniejszych zasobów finansowych - ciąg będzie krótszy. Projekt przygotowała firma PRONAD-Q z Czarkowa za 20 664 zł brutto.

Ulica Słowackiego znajduje się na osiedlu Daszyńskiego. Biegnie równolegle do drogi krajowej nr 1, co sprawia, że w godzinach szczytu staje się alternatywną trasą tranzytową, zwłaszcza dla kierowców jadących z Bielska-Białej w kierunku gminy Miedźna i Oświęcimia.

- Taka sytuacja wpływa na bezpieczeństwo osób poruszających się po osiedlu pieszo lub na rowerze, dlatego odpowiadając na głosy mieszkańców zarząd osiedla przygotował i złożył w ubiegłym roku związany z tym tematem wniosek w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego - wyjaśniał Maciej Stieber, radny miejski i członek zarządu osiedla.

Jak przypomniał przedstawiciel mieszkańców, w ostatnich latach podobna inwestycja, również zgłoszona w PBO przez zarząd osiedla Daszyńskiego, została przeprowadzona wzdłuż ulicy Konopnickiej, która prowadzi między innymi do szkoły podstawowej i kościoła.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.