pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 18 października 2021
  • wyświetleń: 1908

[ZDJĘCIA] Pieniny jesiennie z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

16 października Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" zorganizował kolejną w tym roku wycieczkę górską. Tym razem celem był spacer po pienińskich szlakach w jesiennej aurze. I faktycznie turystom, którzy bardzo wcześnie (o 3.00 w nocy) wyjechali na wycieczkę taka pogoda sprzyjała przez cały dzień.

Pieniny jesiennie - 16.10.2021 · fot. KST Diablak


W trakcie spaceru przez Pieniński Park Narodowy, turyści zapoznali się z walorami przyrodniczo-krajobrazowymi terenu. Zgodnie z planem turyści przeszli następującą trasę: Sromowce Niżne - Trzy Korony (982m n.p.m.) - Zamek Pieniński - Czertezik (772m n.p.m.) - Skolica (747m n.p.m.) - Krościenko nad Dunajcem.

Całość trasy liczyła 13 km a suma przewyższeń to 950 m. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Pienin. Po pokonaniu trasy w sprzyjających warunkach pogodowych zadowolona grupa turystów, późnym wieczorem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Również podczas tego wyjazdu uczestnicy chętnie wsparli pieniężnie zbiórkę na najdroższy lek świata dla Filipka Cholewy. Bardzo dziękujemy! Więcej informacji dotyczących Filipka można znaleźć tutaj:Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

22.10.2021 r. - zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku-Białej,
24.10.2021 r. - wycieczka rodzinna - wschód słońca - Malinowska Skała
06.11.2021 r. - wycieczka w Tatry Zachodnie
13.11.2021 r. - wyjazd na Termy Chochołowskie
04.12.2021r. - Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST "DIABLAK" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać.

źródło: KST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj