pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 15 października 2021
  • wyświetleń: 5894

Pasowanie na pierwszoklasistę w pszczyńskich szkołach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj

Od kilku dni na ternie szkół podstawowych zarządzanych przez gminę Pszczyna mają miejsce szkolne akademie. W towarzystwie nauczycieli oraz rodziców uczniowie klas pierwszych biorą udział w pasowaniu na ucznia. Chwilę później otrzymują szkolną legitymację.

Reklama

Pasowanie na pierwszoklasistę w pszczyńskich szkołach - 14.10.2021 · fot. UM Pszczyna


Najmłodsi uczniowie podstawówek mają za sobą pierwszy miesiąc nauki. To odpowiedni czas, aby poczuć atmosferę oraz zasady panujące w szkole. W tym czasie "pierwszaki" przygotowują się na przyjęcie do szkolnej społeczności.

Z najmłodszymi uczniami, których na terenie gminy jest obecnie 588 spotykają się burmistrz Dariusz Skrobol oraz zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok. W ramach działań proekologicznych wręczają pierwszoklasistom specjalne bidony. Dzięki temu udaje się wyeliminować jednorazowe kubki do napojów.

- Dzień pasowania pierwszoklasistów jest jednym z najbardziej wzruszających momentów dla najmłodszych uczniów. Są oni bardzo przejęci. Życzę wytrwałości i satysfakcji płynącej z każdego dnia nauki. Radości i pięknych chwil w szkole, która jest nie tylko miejscem zdobywania wiedzy, a integracji z rówieśnikami - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

W czwartek, 14 października pasowania odbyły się w Rudołtowicach oraz SP nr 1 oraz SP nr 2.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj