pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 października 2021
  • wyświetleń: 271

Jak uzyskać wizę ESTA do USA?

Materiał partnera:

Ostatnie wydarzenia na przestrzeni dwóch lat wiele namieszały zwłaszcza w branży podróżniczej. Wszyscy turyści przed wyruszeniem do swojego miejsca docelowego musieli zasięgnąć dodatkowych informacji o wprowadzonych do obiegu zmianach. USA jest krajem, gdzie nie obyło się bez takich zmian. Polscy turyści mogą zaplanować wyjazd do tego kraju, wystarczy, że zatroszczą się o odpowiednie dokumenty, najważniejszą kwestią jest wiza ESTA.

Whitpress


Jak ją uzyskać szybko?Osoby z polskim obywatelstwem lubiący podróżować do USA z pewnością z ulgą przyjęły informacje o wprowadzeniu wizy ESTA. Jest to dokument elektroniczny, którego można załatwić szybko, korzystając z Internetu. Wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek, po sprawdzeniu wszystkich zamieszczonych tam danych i prawdziwości informacji, wystawiany jest wniosek umożliwiający na wjazd do USA. Zwykle umożliwia na wielokrotny wjazd aż do 90dni od daty wystawienia. Warto uściślić w czasie wypełniania tych papierów, na jakiej wizie nam zależy, czy na wieloletniej, czy jednorazowej.

Czym się różnią takie dokumenty?Cele podróżnicze są różne. Nie zawsze turyście zależy na tym, żeby mieć dostęp do wjazdu na okres wielu lat. Niekiedy organizowane są wycieczki kilkudniowe, po których nie wraca się ponownie do USA przez okres kilku miesięcy czy nawet lat. Wiza ESTA może być turystyczno-biznesowa, wybierana jest ona najczęściej, umożliwia na wjazd i podróżowanie po całym kraju, wystawiana na dwa lata. Wizy wieloletnie najczęściej wymagają dodatkowych środków, spotkań w konsulacie amerykańskim, nie jest tak łatwo załatwić taki dokument bez uściślenia dokładnie warunków wjazdu. Dokument ESTA do udogodnienie dla wszystkich turystów, biznesmenów, sportowców. Sięgają po niego często rodziny, które mają w USA swoich bliskich. Czas wyrabiania nie jest długi, zwykle trwa od 4 do 6 dni, nie wymaga też wiedzy specjalistycznej, znajomości w konsulacie. Jest on kwestią dwóch papierów, mianowicie wniosku wizowego złożonego online oraz skanu paszportu.

Wiza ESTA wystawiana na dwa lata, podróżować można 90dniZwykle wiza ESTA ma wieloletnią ważność (maksymalnie dwa lata) wszystko uzależnione jest od ważności paszportu. Jeśli paszport turysty szybciej straci ważność, wówczas także ten dokument przestaje mieć znaczenie dla amerykańskich urzędników. Decydując się na podróż, trzeba wziąć pod uwagę te dwie kwestie, warto sprawdzić, do kiedy można podróżować, korzystając z wystawionych w ten sposób dokumentów. Przed upływem daty ważności wizy ESTA z reguły użytkownik zostaje o tym powiadomiony mailowo. Do tego, żeby poprawnie wystawić taką wizę potrzebne jest także odpowiednie zdjęcie wizowe. Musi być ono na jasnym tle, twarz powinna być widoczna, bez zasłaniania jej czapką, okularami. Takie zdjęcie będzie musiało być jak najbardziej aktualne, czyli z ostatnich 6 miesięcy. Dla osób, które pierwszy raz będą podróżowały po USA, czy dla takich, które nie mają żadnych konfliktów z prawem w tym kraju, takie dokumenty wystawiane są szybko i bezproblemowo.