pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 października 2021
  • wyświetleń: 264

Jak rozpocząć przygodę z bieganiem - kompletujemy strój

Materiał partnera:

Może się wydawać, że rozpoczynając przygodę z bieganiem nie trzeba dużej wagi przywiązywać do kwestii ubioru. Nie jest tak do końca. Okazuje się, że wybór poszczególnych elementów garderoby wpływa w znaczny sposób na komfort uprawiania tego sportu. Jak wybrać kompletny strój dla biegacza? Podpowiadamy.

Silesia


Buty do bieganiaKompletowanie stroju najlepiej zacząć od zakupu właściwych butów. To podstawowy element na który należy zwrócić szczególną uwagę jeśli zależy nam na komfortowym pokonywaniu trudnych tras. Nawet jeśli planujemy biegać jedynie po równym i jednostajnym terenie to zwykłe, codzienne buty nie są tutaj dobrym wyborem. Najlepiej jeśli będzie to specjalne obuwie sportowe, które można zakupić zarówno tanio, jak i dołożyć nieco więcej, aby nabyć markowy produkt, który posłuży przez długie lata. Lekkie, wygodne, z redukcją wstrząsów, z wytrzymałą podeszwą i funkcją odprowadzania potu na zewnątrz. To tylko część zalet na które warto zwrócić uwagę. Takie profesjonalne obuwie sportowe nie jest wcale tanie, więc przed zakupem warto sprawdzić kody rabatowe, które pozwolą znacząco obniżyć ich koszt.

Strój do biegania latemPriorytetem w przypadku biegania w trakcie zarówno ciepłych, jak i bardzo upalnych dni jest to, aby cała garderoba skutecznie odprowadzała nadmiar potu na zewnątrz. Dlatego też należy zrezygnować ze wszelkich bawełnianych materiałów i postawić na specjalistyczne sportowe ubiory. Tutaj warto kierować się zasadą, że im mniej tym lepiej. Więc zamiast spodni warto sięgnąć po krótkie szorty oraz koszulkę termoaktywną wykonaną w jasnym materiale, który odbija promienie słoneczne. Nie można też zapomnieć o właściwej ochronie głowy. Do tego celu wystarczy zwykła czapka z daszkiem wyposażona w siateczki odprowadzające pot i dobrze dopasowana do kształtu głowy. Można też pokusić się o okulary przeciwsłoneczne, najlepiej takie z opaską, która skutecznie zapobiegnie ich spadaniu z twarzy.

Na stronie https://gazetka-24.pl/kody-rabatowe można znaleźć kody rabatowe do sklepów, gdzie można kupić takie stroje.

Strój do biegania zimąW zimie zamiast kupować grube i niewygodne ubrania warto nosić strój na tak zwaną "cebulkę". Po prostu kilka warstw, które skutecznie odprowadzają pot na zewnątrz, ale jednocześnie stanowią dobrą barierę od zewnętrznego zimna. Liczy się nasza wygoda, więc gdy nie jest bardzo chłodno to nie należy przesadzać z kurtką puchową i zamiast tego wybrać po prostu gruby sweter.

Ciekawe promocje zarówno na stroje, jak i inne rzeczy można znaleźć na https://gazetka-24.pl/.