pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 października 2021
  • wyświetleń: 363

Planujesz przesłać pieniądze za granicę? Oto, jak to zrobić

Materiał partnera:

Obecnie mamy dużą swobodę przemieszczania się po świecie. Możemy bez problemu podróżować, pracować i mieszkać w wielu krajach świata. Daje to wspaniałe możliwości poznania nowych kultur, tradycji i pracy z ludźmi o innym sposobie myślenia. Jednak, gdy wyjeżdżasz za granicę lub masz tam bliskich, bardzo ważna staje się wiedza, jak wykonać międzynarodowy przelew pieniężny, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy zajdzie potrzeba finansowego wsparcia lub przesłania pieniędzy na prezent.

Planujesz przesłać pieniądze za granicę? Oto, jak to zrobić


Przesyłaj pieniądze z dowolnego miejsca na świecieCzasami trudno jest znieść dystans dzielący nas od bliskich, ponieważ zawsze chcemy mieć pewność, że mają się dobrze i że niczego im nie brakuje. Jednak wideo rozmowy, pogaduszki przez telefon czy pisanie e-maili nie zawsze wystarcza. Zwłaszcza w przypadku specjalnych okazji, jak urodziny czy Święta albo nagłych wypadków, przekazy pieniężne stają się ważnym aspektem, który pomoże uszczęśliwić bliskich. Dzięki nowym technologiom, międzynarodowe przelewy pieniężne mogą być teraz realizowane w wygodny dla wszystkich sposób - przez aplikację mobilną, online lub osobiście - w placówce agenta.

Oczywiście, pieniądze mają dużą wartość, więc jeśli chcesz je przelać za granicę, najpierw musisz zweryfikować swoją tożsamość, rejestrując się na specjalnej stronie z przelewami międzynarodowymi. Gwarantuje to, że procedura przebiegnie płynnie i bez problemów. Ale nie tylko. Po rejestracji zostaną także zapisane historie dokonanych przelewów międzynarodowych. Ułatwia to proces transferu, jeśli musisz wielokrotnie przekazywać pieniądze tej samej osobie. Aby było jeszcze łatwiej, odbiorca może wybierać spośród kilku sposobów otrzymania pieniędzy.

Przelej pieniądze na konto bankowe odbiorcy Konta bankowe pozwalają nam przechowywać pieniądze w jednym miejscu i wypłacać je wtedy, gdy ich potrzebujemy. W rezultacie większość dorosłych (i nie tylko) ma już konto bankowe, co jeszcze bardziej ułatwia międzynarodowe przelewy pieniężne. Wszystko, co musisz wiedzieć, aby wykonać przelew, to nazwa banku odbiorcy, numer konta bankowego i kod banku. Na czas przelewu mają wpływ: kraj docelowy, godziny pracy banku i dni świąteczne. Dlatego upewnij się, że wysyłasz pieniądze nie w dni ustawowo wolne od pracy i w godzinach pracy placówki. Innym możliwym sposobem przekazania pieniędzy jest przesłanie ich do portfela mobilnego odbiorcy.

Co to jest portfel mobilny?Portfel mobilny to technologia, która umożliwia dokonywanie transakcji finansowych za pośrednictwem urządzeń mobilnych - telefonów, komputerów, a nawet zegarków typu smart. Ponadto każdy, kto ma portfel mobilny, może przechowywać, wysyłać i odbierać pieniądze, nawet bez tradycyjnego konta bankowego. Wszystkie pieniądze są przechowywane na koncie elektronicznym powiązanym z twoim numerem telefonu komórkowego. To jest twój portfel mobilny, do którego masz dostęp za pośrednictwem aplikacji. Obecnie najpopularniejsze portfele mobilne to Apple Pay, Samsung Pay and Google Pay. Wynalezienie tej technologii ułatwiło również międzynarodowe transfery pieniężne. Dzięki temu teraz łatwo jest przelać pieniądze na mobilny portfel odbiorcy.

  • Zarejestruj się lub zaloguj na stronie firmy zajmującej się międzynarodowymi przelewami pieniężnymi.
  • W podanych polach wybierz kraj i kwotę pieniędzy, które chcesz wysłać, a jako metodę odbioru wybierz portfel mobilny.
  • Wybierz sposób płatności - kartą kredytową, debetową lub przelewem bankowym.
  • Uzupełnij informacje o odbiorcy - wpisz imię i nazwisko, nazwę dostawcy usługi portfela mobilnego odbiorcy, jego numer telefonu i wyślij.


Międzynarodowe przekazy pieniężne w gotówceChociaż największą popularnością cieszą się przelewy na konto bankowe lub portfel mobilny, czasami pieniądze trzeba wysłać w gotówce. Jest to szczególnie przydatne, gdy odbiorca pilnie potrzebuje wsparcia finansowego. Gdy przesyłasz pieniądze w gotówce, mogą one dotrzeć do odbiorcy w ciągu kilku minut. Ponadto, jeśli chcesz komuś zrobić prezent z okazji urodzin lub innej uroczystości, to gotówka może wydawać się lepszą opcją niż zwykły przelew na konto lub portfel mobilny. Jeśli chcesz skorzystać z tej metody przekazu pieniędzy, musisz znać dokładny adres zamieszkania odbiorcy, ponieważ będziesz musiał wybrać najbliższą lokalizację placówki agenta, w której beneficjent będzie mógł odebrać pieniądze.

Połączenie nie tylko finansoweDzisiaj swobodnie możemy podróżować, pracować, mieszkać i uczyć się za granicą. Międzynarodowe przekazy pieniężne są w takich wypadkach bardzo przydatną usługą. Umożliwiają łatwe przesyłanie pieniędzy bliskim w celu udzielenia im pomocy finansowej lub zrobienia prezentu na przykład na wakacje. Usługi międzynarodowych przekazów pieniężnych pomagają utrzymać więzi z bliskimi bez względu na dzielącą odległość.