Wiadomości

• 11 października 2021
  • wyświetleń: 2878

4 medale Mistrzostw Śląska młodych lekkoatletów z Pszczyny

4 medale zdobyły najmłodsze zuchy z MKS Iskra Pszczyny na odbywających się w Rudzie Śląskiej Mistrzostw Śląska Dzieci Młodszych U12.

4 medale Mistrzostw Śląska młodych lekkoatletów z Pszczyny · fot. MKS Iskra Pszczyna

Złote medale i tytuły Mistrzów Śląska zdobyli Franciszek Szymura w biegu na 600m z czasem 1,51,43s, który po tytuł Mistrza Śląska sięgnął już po raz drugi w tym sezonie (w marcu został Mistrzem Śląska w biegach przełajowych) oraz Mateusz Kita (rocznik 2011) w biegu na 300m ze znakomitym czasem 47,96s, który jest jego nowym rekordem życiowym (zwycięstwo nad rok starszymi rywalami o 1,97s).

W biegu na 60m tytuł Wicemistrzyni Śląska zdobyła Natalia Stania z czasem 8,94s (rekord życiowy). Natalia najpierw musiała przebrnąć eliminacje, w których startowało aż 97 zawodniczek. Po biegu eliminacyjnym z czasem 8,98s awansowała do biegu finałowego z drugim rezultatem. W finale po zaciętej walce do samej linii mety utrzymała drugą pozycję i zdobyła srebrny medal.

Również na najkrótszym dystansie sprinterskim czyli 60m startował Mateusz Kita. Podobnie, jak Natalia musiał przebrnąć eliminacje(8,92s) i pewnie awansował do finału. W biegu finałowym młody lekkoatleta minął linię mety, jako trzeci i zdobył medal brązowy (9,02s).

9. miejsce w sztafecie 4x100m zajęły dziewczyny w składzie: Rozalia Ryt, Iga Kaczorowska, Tamara Bieszczad oraz Natalia Stania.

Zespół lekkoatletyczny uzupełniły:
  • Rozalia Ryt( rocznik 2013)- 10,63s w biegu na 60m
  • Iga Kaczorowska- 9,74s( rekord życiowy) w biegu na 60m oraz 300m- 53,03s
  • Tamara Bieszczad- 54,32s ( rekord życiowy) w biegu na 300m

Nie mniej zacięta rywalizacja prowadzona była w klasyfikacji medalowej śląskich klubów. MKS Iskra Pszczyna uplasowała się ex aequo z klubem z Częstochowy i Dąbrowy Górniczej na 2. miejscu. Jest to wysoka lokata biorąc pod uwagę, że wystartowało 30 klubów, a 15 zdobyło medale.

Tydzień wcześniej 2 października w Bielsku-Białej odbyły się Mistrzostwa Śląska Dzieci Starszych U14. Najwyższe lokaty zdobyli: Oliwier Bagiński- 4 miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 134cm oraz 5 w skoku w dal- 4,55cm, Zuzanna Ryt- 8 miejsce w biegu na 300m z rekordem życiowym 47,37s. W biegu na 100m z rekordem życiowym 16,34s zawody ukończyła Dominika Wrona.

Wyniki uzyskane prze najmłodszych zawodników klubu, to w kilku przypadkach czołowe rezultaty w kraju w ich kategoriach wiekowych. Dodając II miejsce klubu w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Śląska U-12, w silnej śląskiej konkurencji klubów nierzadko powiązanych ze szkołami mistrzostwa sportowego i zespołami szkół sportowych stanowi godne wpisanie się w historię 70-lecia klubu MKS Iskra Pszczyna.