pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 11 października 2021
  • wyświetleń: 8121

Areszt dla 41-latka za niezasłanianie ust i nosa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Policjanci walczą z epidemią koronawirusa, przypominając obywatelom o konieczności przestrzegania reżimu sanitarnego, a także prowadząc kontrole respektowania wprowadzonych obostrzeń. Działania te podyktowane są troską o życie i zdrowie mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Przekonał się o tym 41-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, który uporczywie nie stosował się do obowiązujących przepisów.

kajdanki, policja
Areszt dla 41-latka za niezasłanianie ust i nosa · fot. KPP Pszczyna


Policjanci kontrolują pod kątem sanitarnych obostrzeń środki transportu komunikacji publicznej, placówki handlowe oraz usługowe. W toku kontroli zdarza się, że ujawniają nieprawidłowości związane z lekceważeniem obowiązku zasłaniania ust i nosa czy zachowania dystansu społecznego.

Z tego powodu stosują pouczenia, nakładają mandaty karne lub kierują wnioski o ukaranie do sądu. Przekonał się o tym 41-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, który na początku tygodnia był uczestnikiem jednej z interwencji, gdzie był legitymowany. Otóż, gdy policjanci dokonali sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że jest osobą poszukiwaną. Był to efekt uporczywego nie stosowała się do pandemicznych obostrzeń. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i doprowadzony do Aresztu Śledczego, gdzie spędzi 4 najbliższe doby.

- Pamiętajmy, aby zachowywać się odpowiedzialnie i przestrzegać wprowadzonych obostrzeń sanitarnych, dbając tym samym o zdrowie swoje i innych - apeluje pszczyńska policja.

ab / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj