pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 11 października 2021
  • wyświetleń: 6918

[ZDJĘCIA] Jubileusz 50-lecia Koła Łowieckiego "Bażant"

Koło Łowieckie "Bażant" w Miedźnej świętowało jubileusz 50-lecia działalności. W uznaniu za długoletnie pielęgnowanie tradycji i obyczajów łowieckich oraz służbę na rzecz przyrody ziemi pszczyńskiej Barbara Bandoła wyróżniła koło statuetką Żubra Starosty Pszczyńskiego.

Jubileusz 50-lecia Koła Łowieckiego "Bażant" · fot. Starostwo Powiatowe w Pszczynie


Koło Łowieckie "Bażant" w Miedźnej gospodaruje w obwodzie łowieckim o pow. 3200 ha, zrzesza 27 członków. - 27 maja 1971 roku podpisano umowę dzierżawy obwodu łowieckiego nr 132 w powiecie pszczyńskim przez Koło Łowieckie ,,Bażant". W tym też okresie przyjęto pierwszy preliminarz - mówił Alojzy Mamok, prezes Koła Łowieckiego "Bażant" w Miedźnej.

Jubileusz rozpoczął się mszą św. w zabytkowym kościele w Grzawie. Podczas oficjalnej części uroczystości w domu socjalnym w Grzawie starosta Barbara Bandoła wręczyła Kołu Łowieckiemu najwyższe powiatowe wyróżnienie - statuetkę Żubra Starosty Pszczyńskiego. - Od 50 lat gospodarujecie w miedźniańskich lasach i stanowicie doskonały przykład jak można wespół z przyrodą funkcjonować, ją kształtować i o nią dbać - mówiła Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Marek Kalkowski i Marek Moroń zostali odznaczeni Brązowymi Medalami Zasługi Łowieckiej. Medal 50-lecia przynależności do Polskiego Związku Łowieckiego otrzymał Jerzy Hławiczka, honorowy prezes i jeden z założycieli Koła Łowieckiego "Bażant" w Miedźnej. Wyróżnienia zasłużonym członkom wręczył Michał Gawdzik, prezes Zarządu Okręgowego PZŁ w Katowicach.

W niedzielę, 27 września podczas obchodów Dnia św. Huberta w Pszczynie, uchwałą Kapituły Odznaczeń Polskiego Związku Łowieckiego nadano Kołu Łowieckiemu "Bażant" w Miedźnej najwyższe odznaczenie łowieckie - Honorowy Żeton Zasługi "Złom".

ab / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.