pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 8 października 2021
  • wyświetleń: 420

Ubezpieczenie turystyczne - 3 powody, dla których warto na nie postawić

Materiał partnera:

Nieważne, czy wybieramy się na zasłużony wakacyjny wyjazd nad morze, rodzinne wczasy w górach czy na zakupy do Paryża — zawsze warto być w takich sytuacjach ubezpieczonym. Dlaczego powinniśmy się zdecydować na wykupienie polisy turystycznej?  Podpowiadamy.

Silesia


Zapewniona pomoc medyczna w razie wypadku lub chorobyNawet jeżeli wybieramy się w bezpieczne okolice, a naszym zamiarem nie jest zdobycie Mount Everestu, czy innych niebezpiecznych miejsc, ubezpieczenie turystyczne może nam się bardzo przydać. W jakiej sytuacji? Nigdy nie wiemy, co nas spotka na wakacjach. Może to być wypadek samochodowy, złamanie ręki, czy złapanie wirusa lub innej choroby — niekoniecznie tropikalnej. W takiej sytuacji bardzo często musimy skorzystać z pomocy medycznej i nierzadko z co najmniej kilkudniowego pobytu w szpitalu. Jeżeli nie posiadamy wykupionego ubezpieczenia, wszelkie koszty leczenia musimy pokryć sami. A niejednokrotnie są to ogromne kwoty. Również ewentualny transport medyczny jest zazwyczaj ogromną sumą do zapłaty, która w przypadku braku ubezpieczenia często jest wręcz nie do zdobycia. Jeżeli zaszłaby konieczność powrotu do Polski wyspecjalizowanym ambulansem, polisa może pokryć koszty takiej podróży. Również w sytuacji, kiedy nie tylko będzie potrzebna nam pomoc medyczna i transport do domu, ale także późniejsza rehabilitacja — czasami żmudna i wielomiesięczna — koszty takiego zabiegu może pokryć nasz ubezpieczyciel, a także wypłacić nam odszkodowanie za doznany uszczerbek na zdrowiu.

Ubezpieczenie w razie kradzieży lub zgubienia bagażuWyjeżdżając na wakacje, często bierzemy ze sobą nasz sprzęt elektroniczny taki jak aparat, laptop, czy smartfon, który może stać się łupem złodziei. Podczas wyjazdów do szczególnie zatłoczonych kurortów turystycznych o kradzież nietrudno. Ubezpieczenie turystyczne w razie wystąpienia takiej sytuacji zapewni zwrot kosztów skradzionego sprzętu. Również nasz bagaż może zostać skradziony, ale i zgubiony na przykład przez linie lotnicze — polisa rozwiąże te problemy i zapewni nam odszkodowanie.


Ubezpieczenie to spokój i beztroskaPosiadając ubezpieczenie turystyczne, czujemy się bezpieczniej, wiedząc, że w razie kryzysowych sytuacji otrzymamy pomoc. Kiedy zdarzy się nieszczęśliwy wypadek — ubezpieczyciel pomoże nam na każdym etapie — od zapewnienia niezbędnej pomocy medycznej przez transport do Polski i późniejszą rehabilitację i odszkodowanie. W razie konieczności skorzystania z polisy — czy to przez kradzież, czy wypadek — ubezpieczyciel zapewni nam także tłumacza, dzięki czemu oszczędzimy sobie sporo stresu.