pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 8 października 2021
  • wyświetleń: 3175

Mężczyzna doznał ataku padaczki. Zareagowali policjanci

Szybka reakcja pszczyńskich mundurowych pozwoliła na udzielenie pomocy mężczyźnie, który idąc chodnikiem, niespodziewanie dostał ataku padaczki. Okazało się, że wcześniejsze ataki poprzedzane były objawami zwiastunowymi, których dziś jednak zabrakło. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Mężczyzna doznał ataku padaczki. Zareagowali policjanci
Mężczyzna doznał ataku padaczki. Zareagowali policjanci · fot. KPP Pszczyna


W piątek, 8 października tuż po godzinie 9.00 policjanci prewencji patrolując rejon ulic Kopernika i Bogedaina w Pszczynie zauważyli mężczyznę, który leży na pasie zieleni. Postanowili natychmiast sprawdzić co jest tego powodem. Jak się okazało, 40-letni mieszkaniec Pszczyny idąc chodnikiem do sklepu, nagle dostał ataku padaczki.

Gdy policjanci znaleźli mężczyznę, był on nieprzytomny, dławił się własnym językiem i śliną. Na miejscu była obecna partnerka mężczyzny, która była tak oszołomiona, że nie wiedziała co robić. Mundurowi natychmiast udzielili mu pomocy i wezwali na miejsce karetkę pogotowia. W momencie odzyskania pełnej świadomości mężczyzna przyznał, że choruje na padaczkę, ale wcześniej rozpoznawał objawy występujące przed atakiem. Dziś ich według niego nie było.

Dzięki szybkiej reakcji mężczyźnie nic się nie stało. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia mundurowi stale kontrolowali stan mężczyzny. Następnie 40-latek został przetransportowany do szpitala w Pszczynie. Po takim napadzie chory powinien być obserwowany, ponieważ istnieje możliwość powtórzenia się objawów.

Pszczyńscy policjanci z wydziału prewencji udowodnili, że zaangażowanie w służbę i odpowiednie wyszkolenie pozwalają na ratowanie tego, co najcenniejsze - ludzkiego życia.

ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.