pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2021
  • wyświetleń: 2593

Zmarł Marian Bęben - dawny zastępca wójta Pawłowic

Zmarł Marian Bęben - mieszkaniec Warszowic, Zastępca Wójta Gminy Pawłowice w latach 1998-2011.

Zmarł Marian Bęben
Zmarł Marian Bęben · fot. UG Pawłowice


Marian Bęben urodził się 10 stycznia 1951 r. w Świętochłowicach. W 1962 r. zamieszkał w Warszowicach. Szkołę Podstawową ukończył w Pawłowicach, następnie kontynuował naukę w Technikum Mechaniczno - Elektrycznym w Bielsku-Białej. Ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach. Jego praca zawodowa w latach 1974 - 1998 była związana z górnictwem, gdzie przeszedł kolejne szczeble kariery górniczej od nadgórnika do kierownika robót górniczych. Za zasługi w górnictwie został odznaczony brązowym, srebrnym i złotym krzyżem zasługi.

Mieszkańcom gminy znany był przede wszystkim jako Zastępca Wójta Gminy Pawłowice. Funkcję tę pełnił nieprzerwanie od 1998 do 2011 roku. W tym czasie wspólnie z wójtem śp. Damianem Galuskiem pracował na rzecz rozwoju gminy. W zakresie swoich obowiązków miał między innymi drogownictwo. Z wielkim zaangażowaniem przyczyniał się do pozyskania środków z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, dzięki którym w sołectwach zostały wyremontowane główne ciągi komunikacyjne. Zajmował się sprawami oświaty, współpracą z organizacjami pozarządowymi, współpracą z jednostkami pomocniczymi gminy. Był inicjatorem i współzałożycielem Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Sołectwa Warszowice. Od 2013 do 2019 roku pełnił funkcję Prezesa stowarzyszenia angażując się w wiele inicjatyw i przedsięwzięć na rzecz mieszkańców sołectwa. Regularnie uczestniczył również w spotkaniach dla emerytowanych pracowników urzędu organizowanych przez wójta gminy. W 2014 roku został odznaczony medalem "Za Zasługi dla Gminy Pawłowice".

Pogrzeb śp. Mariana Bębna odbędzie się w sobotę, 9 października, o godzinie 10.00 w Kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Warszowicach.

Włodarze gminni i powiatowi składają bliskim kondolencje.

ar / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.