pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2021
  • wyświetleń: 2256

Kontrole drogówki: prędkość, zakaz prowadzenia, ucieczka

Tylko we wtorek, 5 października jeden patrol pszczyńskiej drogówki ujawnił ponad 10 przypadków jazdy z nadmierną prędkością. Ponadto jeden z kierujących nie zatrzymał się do kontroli, a inny jechał
pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Przekraczanie dopuszczalnej prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych - kierowcy nie mogli liczyć na pobłażliwość ze strony mundurowych.

kontrola, drogowa, policja
Kontrole drogówki: prędkość, zakaz prowadzenia, ucieczka · fot. KMP Bielsko-Biała


Jeden z patroli pszczyńskiej drogówki tylko podczas wtorkowej służby ujawnił ponad 10 wykroczeń przekraczania dopuszczalnej prędkości. W tym jeden z kierowców został zatrzymany do kontroli po bezpośrednim pościgu, ponieważ nie reagował na wcześniej wydawane przez policjanta polecenia do zatrzymania.

Na 54-letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego nałożono dwa mandaty karne: 500 złotych za niezatrzymanie do kontroli drogowej i 200 złotych za kierowanie pojazdem z nadmierną prędkością. Ponadto do konta tego kierowcy dopisano dodatkowych 12 punktów karnych.

Na tym jednak nie koniec. Tuż przed godziną 13.00 ci sami policjanci kontrolowali kierującego samochodem marki Skoda w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Mężczyzna od samego początku zwrócił na siebie uwagę mundurowych, ponieważ na ich widok wyraźnie się zdenerwował. Jak się okazało policyjny nos nie zawiódł. 57-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego kierował pomimo obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Policjanci wobec mężczyzny skierowali wniosek o ukaranie do sądu, gdzie odpowie za niestosowanie się do powyższego zakazu, jak również za przekroczenie prędkości o 34 km/h.

Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, rozsądku i wzajemnym szacunku na drodze - apeluje policja - jesień to czas charakteryzujący się opadami deszczu, mgłą, a także wcześniej zapadającym zmrokiem ograniczającym widoczność na drodze. Mokra i śliska jezdnia również nie sprzyja kierującym. Dodatkowym utrudnieniem są często leżące na jezdni liście - w takich warunkach droga hamowania może niebezpiecznie się wydłużyć. Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze są zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych.

ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.