pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2021
  • 9 października 2021
  • wyświetleń: 12323

Wiadukt nad Dworcową? Realizacja w perspektywie 2021-2027

Jeden z największych problemów komunikacyjnych w Pszczynie zostanie rozwiązany do 2027 roku? Spółka PKP PLK planuje zmodernizować stację kolejową w Pszczynie oraz wybudować wiadukt kolejowy nad ulicą Dworcową po uzyskaniu środków w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027.

Przejazd kolejowy na ulicy Dworcowej - 5.10.2021 · fot. pless.pl


Modernizacja pszczyńskiej stacji kolejowej oraz budowa wiaduktu to część dużego projektu spółki PKP Polskie Linie Kolejowe pn. "Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E30 i E65) na obszarze Śląska, Etap I: linia E65 na odc. Będzin - Katowice - Tychy - Czechowice-Dziedzice - Zebrzydowice".

Prace zostały podzielone na pięć odcinków, tzw. LOT-ów. Aktualnie realizowany jest LOT C na odcinku podg. Most Wisła - Czechowice - Dziedzice - Zabrzeg. Odcinek obejmujący Pszczynę - LOT B (Tychy - podg. Most Wisła) - jest na razie na liście rezerwowej Krajowego Programu Kolejowego.

Przejazd kolejowy na ulicy Dworcowej - 5.10.2021
Przejazd kolejowy na ulicy Dworcowej - 5.10.2021 · fot. pless.pl


- Realizacja tego projektu - po uzyskaniu środków na realizację - przewidziana jest w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2021 - 2027. W ramach prac budowlanych planowana jest m.in. modernizacja stacji Pszczyna wraz z budową wiaduktu kolejowego - informuje Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Rozwiązanie ma być podobne, jak w przypadku wiaduktu kolejowego w ciągu ulicy Bielskiej. Poziom ulicy Dworcowej zostanie obniżony, a nad jezdnią ma zostać wybudowany wiadukt kolejowy. Tory zostaną na tym samym co obecnie poziomie.

Nasza redakcja otrzymała informację, że kilka tygodni temu przedstawiciele spółki PKP PLK telefonowali przynajmniej do jednego z przedsiębiorców, który prowadzi swoją działalność na działce przeznaczonej pod tunel. Padła informacja, że w połowie 2022 roku będzie wiadomo więcej, do kiedy przedsiębiorcy będą mogli prowadzić działalność w rejonie ulicy Męczenników Oświęcimskich.

Wykupy gruntów dla LOT-u B trwają od momentu uzyskania Decyzji Wojewody Śląskiego nr 1/2018.

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.