pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 5 października 2021
  • 6 października 2021
  • wyświetleń: 3772

Wystawa obrazów pszczyńskiej malarki w Centrum Przesiadkowym

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj

W budynku obsługi podróżnych czynna jest wystawa obrazów wykonanych przez pszczyńską malarkę. To kolejna wystawa zorganizowana w tym miejscu w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę".

Wystawa obrazów Moniki Balcar-Konieczny w Centrum Przesiadkowym - 10.2021 · fot. powiat


Obrazy powieszone w przeszklonych witrynach budynku Centrum Przesiadkowego.
Na wystawę składa się 25 obrazów Moniki Balcar-Konieczny malowanych farbami olejnymi. Prace można oglądać zarówno zza przeszklonych witryn, jak i wewnątrz budynku obsługi podróżnych przy ul. Sokoła.

Monika Balcar-Konieczny to malarka-amatorka mieszkająca w Pszczynie, współzałożycielka stowarzyszenia "AMEIA Pro Art Pless" oraz pszczyńskiej Galerii "13". Od 2013 roku bierze czynny udział w zajęciach Pracowni Sztuk Pięknych w Bielsku-Białej. Związana jest także z Klubem Plastyków "Zdrzadełko" w Pszczynie. Malarka uczestniczy w licznych plenerach i wystawach zarówno w kraju, jak i za granicą.

To już piąta wystawa zorganizowana w tym miejscu. Dotychczas można tu było oglądać: zdjęcia śląskiej przyrody autorstwa fotografów skupionych w Okręgu Śląskim Związku Polskich Fotografów Przyrody, fotografie Andrzeja Grynpetera obrazujące powiat pszczyński w pandemicznym 2020 roku, prace Zbigniewa Grzywy o tematyce religijnej oraz zdjęcia wykonane przez Mieczysława Wielomskiego.

- Lokalni artyści chętnie wystawią swoje prace w budynku Centrum Przesiadkowego, który spełnia się także w roli galerii. Mamy ustalony plan wystaw na najbliższych kilka miesięcy. Obrazy pszczyńskiej malarki będzie można oglądać przez najbliższy miesiąc - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Wystawa jest częścią projektu "Przesiądź się na kulturę". To seria wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Powiat Pszczyński przy Centrum Przesiadkowym i nie tylko. W ramach projektu zorganizowane zostały plenerowe koncerty z udziałem uzdolnionej młodzieży, lokalnych zespołów i chórów oraz wystawy.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Centrum przesiadkowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj