pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 5 października 2021
  • wyświetleń: 3267

Pijany kierowca z Ukrainy chciał przekupić policjantów na DK-1

Policjanci zatrzymali 28-latka, który kierował samochodem, mając 2,3 promila alkoholu w organizmie. Chcąc uniknąć konsekwencji, mężczyzna próbował przekupić stróżów prawa. Teraz odpowie także za próbę skorumpowania mundurowych.

Pijany kierowca z Ukrainy chciał przekupić policjantów na DK-1
Pijany kierowca z Ukrainy chciał przekupić policjantów na DK-1 - 02.10.2021 · fot. KPP Pszczyna


W sobotę, 2 października policjanci zostali skierowani na drogę krajową numer 1 w Pszczynie, gdzie jeden z kierujących zgłaszał podejrzenie, że kierowca daci sandero jest nietrzeźwy. Świadek poinformował, że samochód miał jeździć "zygzakiem" całą szerokością drogi i stwarzać zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

Mundurowi szybko zlokalizowali i zatrzymali do kontroli kierującego autem. Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu, a po wyjściu z samochodu miał on ogromne problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie wykazało w organizmie 28-letniego obywatela Ukrainy aż 2,3 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany. Kiedy zorientował się, że czekają go poważne konsekwencje za prowadzenie pojazdu w takim stanie, zaproponował policjantom 1000, a następnie 1200 złotych w zamian za puszczenie całego zajścia w niepamięć. Swoim zachowaniem pogrążył się jeszcze bardziej.

Policjanci zabezpieczyli oferowane pieniądze. Gdy mężczyzna wytrzeźwiał, policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut obietnicy udzielenia korzyści majątkowej, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, a także kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.

ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.